Adam Nawałka bliski powrotu do Ekstraklasy?!

Adam Nawałka bliski powrotu do Ekstraklasy?! fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Cezary Kowalski [Polsat Sport]

Adam Nawałka jest głównym kandydatem, by przejąć schedę po Janie Urbanie w Górniku Zabrze - informuje Cezary Kowalski z Polsatu Sport.

We wtorek w Górniku Zabrze doszło do niespodziewanego trzęsienia ziemi. Z posadą pożegnał się dotychczasowy trener Jan Urban. 60-latek prowadził zespół od lipca 2021 roku.

„Trójkolorowi” mają przed startem kolejnych rozgrywek mocarstwowe plany, a celem będzie walka o awans do europejskich pucharów. Między innymi dlatego nowy kontrakt podpisał Lukas Podolski, a ponadto sprowadzono Pawła Olkowskiego.

Kto zatem stanie na czele tego projektu? Według informacji podawanych przez Cezarego Kowalskiego z Polsatu Sport głównym kandydatem jest w tej chwili Adam Nawałka.

64-latek, który uchodzi za najbardziej ceniącego się polskiego szkoleniowca, pozostaje bez pracy od marca 2019 roku. Wówczas rozstał się po kilku miesiącach z Lechem Poznań.

To jednak nie w stolicy Wielkopolski, a w reprezentacji Polski odnosił największe sukcesy w trenerskim fachu. Wspólnie z „Biało-czerwonymi” awansował przecież na dwa wielkie turnieje z rzędu, a poza tym prowadzony przez niego zespół dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

Jeśli Nawałka rzeczywiście obejmie Górnika, będzie to jego powrót do tej ekipy. Prowadził ją bowiem w latach 2010-2013, zanim został mianowany selekcjonerem reprezentacji Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy