Adam Nawałka otrzymał egzotyczną propozycję. Rekomendował go... Adrian Mierzejewski

Adam Nawałka otrzymał egzotyczną propozycję. Rekomendował go... Adrian Mierzejewski fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tomasz Ćwiąkała [Twitter]

Adam Nawałka od momentu rozstania z Lechem Poznań pozostaje na bezrobociu. Mógł porzucić ten stan na rzecz prowadzenia reprezentacji Syrii, co zdradził na kanale Tomasza Ćwiąkały Adrian Mierzejewski.

O Adamie Nawałce do dzisiaj wielu kibiców wspomina z wypiekami na twarzy. To właśnie za jego kadencji reprezentacja Polski zanotowała świetny występ na Mistrzostwach Europy we Francji. Po awansowaniu z grupy, w której rywalizowała z Niemcami, Irlandią Północną i Ukrainą, pokonała w 1/8 finału Szwajcarię. Swój udział na turnieju zakończyła po porażce w ćwierćfinale z późniejszymi mistrzami, a więc Portugalczykami.

Szkoleniowiec z Krakowa prowadził jeszcze bez powodzenia „Biało-Czerwonych” na mundialu w 2018 roku.

Po zakończeniu kadencji ze sterami kadry Nawałka spróbował swych sił w Lechu Poznań. Przygoda przy Bułgarskiej była jednym wielkim rozczarowaniem i zamknęła się na zaledwie jedenastu spotkaniach. Od tego momentu doświadczony trener pozostaje w cieniu.

Co ciekawe, 66-latek tuż po rozstaniu z „Kolejorzem” mógł wcielić się ponownie w rolę selekcjonera. 

Adrian Mierzejewski w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą zdradził, że Nawałka był przymierzany do prowadzenia reprezentacji Syrii.

- Byłem w Chinach i dostałem telefon, że jest wakat na pozycji selekcjonera reprezentacji Syrii. Pytali, kogo mógłbym zaproponować. Agent z tamtego rynku spytał mnie o Czesława Michniewicza. Zaproponowałem Nawałkę. On mówi: „Czy mógłbym zorganizować numer, a najlepiej jakbym sam go zapytał”. Najpierw napisałem, a potem zadzwoniłem - zdradził 37-latek.

- Dzwonię do trenera i mówię: „Jest opcja z reprezentacji Syrii. Tyle i tyle mogą zapłacić”. Powiedział, że nie. To już było po Lechu. Do czerwca chciał się wstrzymać.

Jeszcze nie tak dawno Nawałkę łączono z powrotem do Wisły Kraków, która szukała następcy Radosława Sobolewskiego. Doszło nawet do spotkania z prezesem klubu Jarosławem Królewskim, ale nie poruszono na nim kwestii potencjalnej współpracy. Ostatecznie „Białą Gwiazdę” przejął Albert Rude.

***

Moment o ofercie dla Adama Nawałki od 59:16.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy