Adrian Gryszkiewicz z zagranicznym transferem?!

Adrian Gryszkiewicz z zagranicznym transferem?! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Meczyki.pl

Obrońca Górnika Zabrze Adrian Gryszkiewicz może trafić do węgierskiego MOL Fehérvár - informuje serwis Meczyki.pl.

21-letni defensor jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Rozegrał w tym sezonie dwanaście z czternastu możliwych spotkań w Ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski. Zawsze przebywał na boisku przez pełne 90 minut. W całej karierze, mimo młodego wieku, ma już na koncie 71 gier na najwyższym poziomie rozgrywkom.

Nie zdobył w nich jak dotąd jeszcze bramki. Bardzo bliski premierowego trafienia był w niedzielnym spotkaniu przeciwko Legii Warszawa. Ostatecznie po jego główce piłka została jednak wybita z linii bramkowej. Obecni na stadionie przy ulicy Roosevelta byli według portalu Meczyki.pl skauci węgierskiego MOL Fehérvár.

Znana także pod nazwą Vidi drużyna ma się interesować sprowadzeniem obrońcy, co ułatwić może jego wygasający w czerwcu przyszłego roku kontrakt. Jeżeli do sprzedaży nie dojdzie w zimowym okienku transferowym, Górnik straci swojego wychowanka, nie zarabiając na jego odejściu. 

Trzykrotni mistrzowie Węgier zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli tamtejszej ekstraklasy. Do prowadzącego Ferencvárosi, z którym w niedzielę przegrali 0:3, tracą osiem punktów, mając jeden mecz rozegrany więcej. 

Gdyby rzeczywiście Gryszkiewicz trafił do drużyny z Székesfehérvár, rywalizowałby o miejsce w składzie z Visarem Musli, Adrianem Rusem i Stopirą, czyli etatowymi reprezentantami Macedonii Północnej, Rumunii i Republiki Zielonego Przylądka. Do zespołu przed tym sezonem dołączył też Czech Michael Lüftner.

Gryszkiewicz ma na koncie siedem występów w reprezentacji Polski do lat 20.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy