Adrian Gryszkiewicz z zagranicznym transferem?!

Adrian Gryszkiewicz z zagranicznym transferem?! fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Meczyki.pl

Obrońca Górnika Zabrze Adrian Gryszkiewicz może trafić do węgierskiego MOL Fehérvár - informuje serwis Meczyki.pl.

21-letni defensor jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Rozegrał w tym sezonie dwanaście z czternastu możliwych spotkań w Ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski. Zawsze przebywał na boisku przez pełne 90 minut. W całej karierze, mimo młodego wieku, ma już na koncie 71 gier na najwyższym poziomie rozgrywkom.

Nie zdobył w nich jak dotąd jeszcze bramki. Bardzo bliski premierowego trafienia był w niedzielnym spotkaniu przeciwko Legii Warszawa. Ostatecznie po jego główce piłka została jednak wybita z linii bramkowej. Obecni na stadionie przy ulicy Roosevelta byli według portalu Meczyki.pl skauci węgierskiego MOL Fehérvár.

Znana także pod nazwą Vidi drużyna ma się interesować sprowadzeniem obrońcy, co ułatwić może jego wygasający w czerwcu przyszłego roku kontrakt. Jeżeli do sprzedaży nie dojdzie w zimowym okienku transferowym, Górnik straci swojego wychowanka, nie zarabiając na jego odejściu. 

Trzykrotni mistrzowie Węgier zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli tamtejszej ekstraklasy. Do prowadzącego Ferencvárosi, z którym w niedzielę przegrali 0:3, tracą osiem punktów, mając jeden mecz rozegrany więcej. 

Gdyby rzeczywiście Gryszkiewicz trafił do drużyny z Székesfehérvár, rywalizowałby o miejsce w składzie z Visarem Musli, Adrianem Rusem i Stopirą, czyli etatowymi reprezentantami Macedonii Północnej, Rumunii i Republiki Zielonego Przylądka. Do zespołu przed tym sezonem dołączył też Czech Michael Lüftner.

Gryszkiewicz ma na koncie siedem występów w reprezentacji Polski do lat 20.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy