Afimico Pululu z krótką wiadomością po dublecie w Lidze Konferencji

2024-10-25 15:46:25; Aktualizacja: 2 dni temu
Afimico Pululu z krótką wiadomością po dublecie w Lidze Konferencji Fot. Jagiellonia Białystok
Mateusz Michałek Źródło: Afimico Pululu [Twitter]

W czwartek Jagiellonia Białystok pokonała w meczu drugiej kolejki fazy ligowej Ligi Konferencji Petrocub Hîncești 2:0 po dwóch bramkach Afimico Pululu. Angolczyk opublikował krótki wpis w mediach społecznościowych.

Zespół Jagiellonii Białystok stworzył sobie sporo sytuacji w pierwszej połowie spotkania z Petrocubem Hîncești, ale żadnej nie wykorzystał. Podopieczni Adriana Siemieńca otworzyli wynik dopiero w 69. minucie. Afimico Pululu popisał się wtedy skutecznym strzałem piętą. Trzy minuty później ustalił z kolei rezultat na 2:0, oddając mocne uderzenie z obrębu pola karnego.

Tym samym 25-latek ma na koncie trzy gole w rozgrywkach LK. Licząc razem z Ekstraklasą i eliminacjami Ligi Mistrzów, dotychczas uzbierał ich w tym sezonie osiem, a przy dwóch kolejnych bramkach asystował.

Po spotkaniu z mołdawskim przeciwnikiem Pululu opublikował w mediach społecznościowych kilka zdjęć z meczu.

„Niesamowite zwycięstwo. Cała chwała Bogu. Kontynuujemy” - napisał do tego napastnik.

Dyrektor „Jagi” Łukasz Masłowski zwrócił mu uwagę na to, że strzelił oba gole prawą nogą, podczas gdy jest lewonożny.

„Tak, wszystko jest możliwe” - odpisał mu zawodnik, okraszając to śmiejącymi się emotikonami.

Nie ma co ukrywać, że jeśli Afrykanin utrzyma formę, białostoczanom może być trudno zatrzymać go na kolejny sezon.

W ten weekend będzie mógł on powiększyć swój dorobek przy okazji potyczki z Koroną Kielce. W niedzielę Jagiellonia podejmie ją na swoim stadionie.