Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy

Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy fot. Afonso Sousa [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Raków Częstochowa przebił ostatnią propozycję Lecha Poznań za Afonso Sousę z Belenenses SAD - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Przedstawiciele „Kolejorza” podjęli w ostatnim czasie owocne rozmowy ze spadkowiczem z portugalskiej elity i osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie transakcji z udziałem 22-letniego piłkarza.

Transfer miał przejść w fazę finalizacji po zrezygnowaniu przez FC Porto z prawa do połowy karty zawodniczej środkowego pomocnika. W międzyczasie do gry o jego względy wkroczyła jednak Vitória SC, co spowodowało wywindowanie kwoty odstępnego do poziomu 1,2 miliona euro.

Lech Poznań nie pali się do spełnienia oczekiwań Belenenses SAD i złożył do tej pory największą propozycję w wysokości 800 tysięcy euro oraz może się pochwalić posiadaniem po swojej stronie samego wychowanka „Smoków”, który jest do tego stopnia zdecydowany na grę w mistrzu Polski, że nosi się z zamiarem zbojkotowania zaplanowanych od poniedziałku zajęć w klubie.

Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” poinformował, że ten fakt nie musi zwiększyć szans ekipy z województwa wielkopolskiego na transfer 22-letniego piłkarza, bo do gry o jego pozyskanie wkroczył... Raków Częstochowa i przebił o 100 tysięcy euro ofertę „Kolejorza”.

Spadkowicz z portugalskiej ekstraklasy będzie zapewne dążył do uzyskania wyższej sumy odstępnego i nie zaakceptuje na razie przytoczonych propozycji. Niemniej jednak pojawienie się „Czerwono-Niebieskich” wokół środkowego pomocnika może znacząco pokrzyżować plany Lecha Poznań, który przygotował już dla gracza kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Ofensywny pomocnik, mogący grać też jako skrzydłowy, zakończył ostatni sezon z trzema bramkami i dwoma asystami w 33 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy