Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy

Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy fot. Afonso Sousa [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Raków Częstochowa przebił ostatnią propozycję Lecha Poznań za Afonso Sousę z Belenenses SAD - poinformował Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Przedstawiciele „Kolejorza” podjęli w ostatnim czasie owocne rozmowy ze spadkowiczem z portugalskiej elity i osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie transakcji z udziałem 22-letniego piłkarza.

Transfer miał przejść w fazę finalizacji po zrezygnowaniu przez FC Porto z prawa do połowy karty zawodniczej środkowego pomocnika. W międzyczasie do gry o jego względy wkroczyła jednak Vitória SC, co spowodowało wywindowanie kwoty odstępnego do poziomu 1,2 miliona euro.

Lech Poznań nie pali się do spełnienia oczekiwań Belenenses SAD i złożył do tej pory największą propozycję w wysokości 800 tysięcy euro oraz może się pochwalić posiadaniem po swojej stronie samego wychowanka „Smoków”, który jest do tego stopnia zdecydowany na grę w mistrzu Polski, że nosi się z zamiarem zbojkotowania zaplanowanych od poniedziałku zajęć w klubie.

Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty” poinformował, że ten fakt nie musi zwiększyć szans ekipy z województwa wielkopolskiego na transfer 22-letniego piłkarza, bo do gry o jego pozyskanie wkroczył... Raków Częstochowa i przebił o 100 tysięcy euro ofertę „Kolejorza”.

Spadkowicz z portugalskiej ekstraklasy będzie zapewne dążył do uzyskania wyższej sumy odstępnego i nie zaakceptuje na razie przytoczonych propozycji. Niemniej jednak pojawienie się „Czerwono-Niebieskich” wokół środkowego pomocnika może znacząco pokrzyżować plany Lecha Poznań, który przygotował już dla gracza kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Ofensywny pomocnik, mogący grać też jako skrzydłowy, zakończył ostatni sezon z trzema bramkami i dwoma asystami w 33 rozegranych meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy