Agent Antonio Rüdigera uderza w Chelsea. „Nie poczyniła żadnych starań”

Agent Antonio Rüdigera uderza w Chelsea. „Nie poczyniła żadnych starań” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: talkSPORT

Antonio Rüdiger nawiązał latem współpracę z Realem Madryt, nie decydując się na parafowanie z Chelsea nowej umowy. Jak się okazuje, stoper chciał pozostać w Londynie, lecz postawa działaczy „The Blues” skutecznie te plany storpedowała, o czym poinformował agent stopera – Saif Rubie.

Niemiecki defensor przeżył na Stamford Bridge niezwykle udany okres, okraszony 203 występami, pucharem Anglii i trzema europejskimi trofeami - Ligą Europy, Ligą Mistrzów i Superpucharem Europy.

Przygoda ta, choć naznaczona sukcesami zakończyła się dość burzliwie. Berlińczyk odrzucał ponoć starania Chelsea w sprawie przedłużenia kontraktu, negocjując w międzyczasie z innymi klubami. Obydwie strony nie potrafiły dojść do porozumienia, co finalnie skończyło się przeprowadzką obrońcy do Realu Madryt

Więcej światła na całą sprawę rzuca agent 29-latka Saif Rubie, który uważa, że „The Blues” potraktowali źle jego klienta, oferując mu nieakceptowalne warunki. 

- Chelsea nie podjęła żadnych wysiłków, aby zatrzymać Antonio, pomimo jego fenomenalnych występów. W tamtym czasie był bardzo szczęśliwy, że może zostać i potencjalnie być kapitanem klubu. Zaoferowano mu kontrakt, który był o połowę niższy niż zarobki Romelu Lukaku - oznajmił przedstawiciel 53-krotnego reprezentanta Niemiec podczas rozmowy w radiu talkSPORT.

- Był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym, obrońcą na świecie i w Premier League, a więc takie warunki były nie na miejscu. Klub wyraźnie dawał do zrozumienia, że go nie chciał - kontynuował.

Antonio Rüdiger wzbudzał duże zainteresowanie, przyciągając do rozmów wiele ekip, w tym nieokreślonego giganta z Premier League, który zaoferował rozchwytywanemu zawodnikowi dwukrotnie wyższą pensję niż „Królewscy”. 29-latek od początku koncentrował się jednak na madryckim kierunku.

- Carlo Ancelotti chciał go usilnie sprowadzić do Realu Madryt. Jaka jest wartość środkowego obrońcy najwyższych lotów, najwyższego poziomu w grze? Nie będę omawiał konkretów. Wszyscy wiedzą, że były zespoły zainteresowane tym zawodnikiem. On był jednym z najlepszych na świecie.

- Był klub z Anglii oferujący kwotę dwukrotnie wyższą niż Real. Ofert dostaliśmy znacznie więcej. Pozwól mi to potwierdzić, na żywo na antenie, umowa z Realem Madryt była najmniejszą ofertą - skwitował.

Antonio Rüdiger w trwającej kampanii zanotował już pięć spotkań w trykocie 14-krotnego triumfatora Ligi Mistrzów, balansując jeszcze między pierwszą jedenastką a ławką rezerwowych.

Chelsea przygotowała się odpowiednio, obsadzając szybko pozycję środkowego obrońcy. Na Stamford Bridge zawitali Kalidou Koulibay i Wesley Fofana. Senegalsko-francuski duet uszczuplił portfel londyńczyków o niespełna 120 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy