Agent Leandro Trossarda narzeka na postawę Tottenhamu podczas negocjacji

Agent Leandro Trossarda narzeka na postawę Tottenhamu podczas negocjacji fot. Arsenal
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Daily Mirror

Leandro Trossard został kilka dni temu zaprezentowany jako piłkarz Arsenalu. Belg mógł trafić do Tottenhamu, który pierwszy nawiązał negocjacje w sprawie transferu. Postawa „Kogutów” podczas rozmów pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Arsenal po fiasku negocjacji w sprawie transferu Mychajło Mudryka bardzo szybko skupił się na innym celu. „Kanonierzy” wykazali się sporą determinacją i zakontraktowali gwiazdę Brighton Hove & Albion - Leandro Trossarda. 

28-latek odmówił wcześniej podpisania nowej umowy z „Mewami”, zgłaszając chęć odejścia. Sytuacja bardzo się zaogniła, dlatego Belg został odsunięty od składu.

Skrzydłowy w końcu dopiął swego i odszedł do Arsenalu walczącego w tym sezonie o mistrzostwo kraju. Oczywiście, zespół z Emirates Stadium nie był osamotniony w staraniach o podpis wychowanka KRC Genk. To Tottenham nawiązał pierwszy kontakt z pracodawcą 24-krotnego reprezentanta kraju, lecz swoją postawą zaprzepaścił całą operację.

Przede wszystkim pierwsza oferta „Kogutów” była prawie dwukrotnie niższa od oczekiwań Brighton. Dodatkowo działacze z Tottenham London Stadium nie byli konkretni podczas negocjacji, zwlekając z podjęciem decyzji. Agent Trossarda nie ukrywa, że było to w pewien sposób irytujące.

- Tottenham był z nami w kontakcie przez ostatnie dwa tygodnie. Jednak przez cały czas nasze negocjacje przebiegały w ten sposób - „chcemy go, ale musicie poczekać na to, musicie poczekać na tamto”. To było dla nas frustrujące. W środę otrzymaliśmy propozycję od Arsenalu i już 24 godziny później wypracowaliśmy porozumienie - oznajmił Josy Comhair.

- Zadzwoniłem do Edu Gaspara. Wyjaśniłem sytuację. Przed Mistrzostwami Świata uzgodniliśmy, że Leandro nie podpisze nowej umowy z Brighton, więc musieli go teraz sprzedać. Marsylia była też zainteresowana, rozmawiałem też z Tottenhamem, ale oni chcieli poczekać - zdradził.

Leandro Trossard w bieżącym sezonie wystąpił w 18 spotkaniach, w których zdobył siedem bramek i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli João Félix poinformował Atlético Madryt o swojej woli Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?! Bayern Monachium i Manchester City wymienią się piłkarzami?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy