Ajax Amsterdam finalizuje transfer następcy Ziyecha. Holendrzy ubiegli Borussię Dortmund

Ajax Amsterdam finalizuje transfer następcy Ziyecha. Holendrzy ubiegli Borussię Dortmund
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Ajax Amsterdam dopina ostatnie szczegóły związane z pozyskaniem Antony'ego z São Paulo - uważa Fabrizio Romano.

Aktualny mistrz Holandii był już od pewnego czasu pogodzony z faktem, że Hakim Ziyech opuści ich szeregi po zakończeniu obecnego sezonu. Z tego też powodu przedstawiciele klubu rozglądali się na rynku za utalentowanym skrzydłowym, który zająłby jego miejsce i w niedalekim czasie mógłby zostać sprzedany z dużym zyskiem.

Wiele na to wskazuje, że „Godenzonen” znaleźli takiego zawodnika. Wspomniany wyżej dziennikarz przekonuje, że po zakończeniu obecnych rozgrywek szeregi Ajaksu zasili najprawdopodobniej Antony z São Paulo, o którego względy bardzo mocno zabiegał również Borussia Dortmund.

Brazylijski skrzydłowy na przenieść się do europejskiego zespołu za 20 milionów euro i plus dodatkowe pięć milionów euro zawartych w bonusach, które zostaną aktywowane po wypełnieniu przez blisko 20-letniego gracza określonych celów indywidualnych oraz drużynowych.

Dotychczasowy pracodawca młodzieżowego reprezentanta „Canarinhos” nie będzie mógł liczyć na otrzymanie całej podanej wyżej sumy, ponieważ jej pewna część powędruje na konto pośredników biorących udział w finalizacji transakcji.

Antony jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących graczy w Ameryce Południowej. Swój potencjał zdążył już pokazać za sprawą regularnych występów w klubie oraz udziału w turnieju przedolimpijskim, gdzie razem z kadrą wywalczył awans na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie.

Utalentowany skrzydłowy rozegrał 45 spotkań w minionych rozgrywkach dla São Paulo, w których zdobył sześć goli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy