Ajax Amsterdam finalizuje transfer następcy Ziyecha. Holendrzy ubiegli Borussię Dortmund

Ajax Amsterdam finalizuje transfer następcy Ziyecha. Holendrzy ubiegli Borussię Dortmund
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Ajax Amsterdam dopina ostatnie szczegóły związane z pozyskaniem Antony'ego z São Paulo - uważa Fabrizio Romano.

Aktualny mistrz Holandii był już od pewnego czasu pogodzony z faktem, że Hakim Ziyech opuści ich szeregi po zakończeniu obecnego sezonu. Z tego też powodu przedstawiciele klubu rozglądali się na rynku za utalentowanym skrzydłowym, który zająłby jego miejsce i w niedalekim czasie mógłby zostać sprzedany z dużym zyskiem.

Wiele na to wskazuje, że „Godenzonen” znaleźli takiego zawodnika. Wspomniany wyżej dziennikarz przekonuje, że po zakończeniu obecnych rozgrywek szeregi Ajaksu zasili najprawdopodobniej Antony z São Paulo, o którego względy bardzo mocno zabiegał również Borussia Dortmund.

Brazylijski skrzydłowy na przenieść się do europejskiego zespołu za 20 milionów euro i plus dodatkowe pięć milionów euro zawartych w bonusach, które zostaną aktywowane po wypełnieniu przez blisko 20-letniego gracza określonych celów indywidualnych oraz drużynowych.

Dotychczasowy pracodawca młodzieżowego reprezentanta „Canarinhos” nie będzie mógł liczyć na otrzymanie całej podanej wyżej sumy, ponieważ jej pewna część powędruje na konto pośredników biorących udział w finalizacji transakcji.

Antony jest uważany za jednego z najbardziej obiecujących graczy w Ameryce Południowej. Swój potencjał zdążył już pokazać za sprawą regularnych występów w klubie oraz udziału w turnieju przedolimpijskim, gdzie razem z kadrą wywalczył awans na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie.

Utalentowany skrzydłowy rozegrał 45 spotkań w minionych rozgrywkach dla São Paulo, w których zdobył sześć goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy