Ajax: Devyne Rensch z nagrodą imienia Abdelhaka Nouriego dla największego talentu w klubie [OFICJALNIE]

Ajax: Devyne Rensch z nagrodą imienia Abdelhaka Nouriego dla największego talentu w klubie [OFICJALNIE] fot. Ajax
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Devyne Rensch otrzymał od Ajaksu nagrodę przyznawaną największemu talentowi szkolącemu się w akademii amsterdamskiego klubu.

17-letni obrońca otrzymał nagrodę imienia Abdelhaka Nouriego w środę. Młodemu zawodnikowi wręczyła ją rodzina byłego piłkarza Ajaksu oraz władze szkółki holenderskiego klubu.

Urodzony w Lelystad Rensch trafił do Ajaksu w wieku trzynastu lat z VV Unicum. Defensor szybko stał się podporą jego drużyn juniorskich. W obecnym sezonie rozegrał osiem meczów w zespole U-21, notując w nich dwa trafienia i dwie asysty. Wcześniej Holender występował głównie na środku obrony. W aktualnych rozgrywkach częściej jest wykorzystywany na prawej stronie defensywy.

Rensch nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie Ajaksu, ale można przypuszczać, że wkrótce to nastąpi. Dwukrotnie znajdował się w kadrze meczowej.

Obrońca ma na koncie występy w reprezentacjach Holandii od U-15 do U-18.

W dwóch poprzednich latach nagrodę imienia Abdelhaka Nouriego otrzymali Ryan Gravenberch (do tej pory rozegrał 23 mecze w dorosłym zespole Ajaksu) oraz Naci Ünüvar (na razie jeden występ).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Balotelli NARESZCIE o krok od nowego klubu. Wszystko będzie jasne w połowie stycznia Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Liga Europy: Benfica bez SIEDMIU zawodników na mecz z Lechem Poznań Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Duet trenerski tymczasowo przejmuje pierwszy zespół [OFICJALNIE] Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Najlepsze kluby w czołowych ligach Europy pod względem średniej liczby punktów Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Kobieta po raz pierwszy w historii posędziuje w Lidze Mistrzów [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Cavani reaguje na śledztwo angielskiej federacji w sprawie rzekomego rasizmu. Są oświadczenia! [OFICJALNIE] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO] Mała córka Griezmanna świętuje bramkę razem z ojcem. Wzruszające wideo [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy