Ajax: Szokujące doniesienia z Amsterdamu. Marc Overmars odchodzi z klubu ze skutkiem natychmiastowym z powodu afery obyczajowej [OFICJALNIE]

Ajax: Szokujące doniesienia z Amsterdamu. Marc Overmars odchodzi z klubu ze skutkiem natychmiastowym z powodu afery obyczajowej [OFICJALNIE] fot. kivnl / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Ajax poinformował w nocy, że Marc Overmars odchodzi z holenderskiego klubu ze skutkiem natychmiastowym.

Overmars, który pełnił w Ajaksie funkcję dyrektora sportowego, podjął decyzję o rezygnacji po rozmowach z radą nadzorczą i dyrektorem generalnym Edwinem van der Sarem. Jej podstawę stanowi seria niestosownych wiadomości wysyłanych przez Holendra przez dłuższy czas do kilku koleżanek z klubu.

- Jest mi wstyd. W zeszłym tygodniu zostałem skonfrontowany z doniesieniami na temat mojego zachowania i tego, jak patrzą na to inni. Niestety nie zdawałem sobie sprawy z tego, że przekraczam granicę. W ostatnich dniach stało się to dla mnie jasne. Przepraszam. Z całą pewnością dla kogoś na moim stanowisku takie zachowanie jest niedopuszczalne. Teraz to dostrzegam, ale jest już za późno. Nie widzę innego rozwiązania niż odejście z Ajaksu. To ma również duży wpływ na moją sytuację prywatną. Dlatego proszę wszystkich o zostawienie mnie i mojej rodziny w spokoju - powiedział Overmars.

- To dramatyczna sytuacja dla wszystkich, którzy jakkolwiek są w nią zaangażowani. Przede wszystkim jest druzgocąca dla kobiet, które musiały sobie radzić z takim zachowaniem. W porozumieniu z Edwinem van der Sarem i przy pomocy zewnętrznego eksperta, znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie. Marc jest prawdopodobnie najlepszym dyrektorem sportowym, jakiego miał Ajax. Nie bez powodu niedawno przedłużyliśmy kontrakt. Niestety przekroczył granicę i kontynuowanie współpracy nie było możliwe - przyznał prezes rady nadzorczej Ajaksu Leen Meijaard.

- Zgadzam się ze słowami Leena Meijaarda, że sprawa jest przerażająca. Do moich zadań należy również pomoc kolegom z pracy. Razem z Marcem pracowaliśmy w Ajaksie nad czymś wielkim i ta wiadomość z pewnością jest ciosem dla każdego, komu zależy na klubie - powiedział Van der Sar.

48-letni Overmars, w przeszłości zawodnik Ajaksu, Arsenalu czy Barcelony, był dyrektorem sportowym amsterdamskiego klubu od 2013 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy