Ajax szykuje niespodziankę dla kibiców. Rekord transferowy na ostatniej prostej!
2018-06-21 09:34:13; Aktualizacja: 7 lat temu
Ajax Amsterdam w najbliższych dniach ma dokonać niespodziewanego wzmocnienia prosto z Premier League. Negocjacje w sprawie 29-letniego środkowego pomocnika, Dušana Tadicia, znajdują się na ostatniej prostej.
Według „De Telegraaf” Tadić porozumiał się już w sprawie warunków czteroletniej umowy. Serbskie media dodają, że na jej mocy zawodnik zarobi dwa miliony euro rocznie, czyli nieco mniej niż obecnie otrzymuje w Anglii. Do Southampton polecieli z kolei dyrektor finansowy, Jeroen Slop, oraz dyrektor sportowy, Marc Overmars, chcąc ustalić warunki transakcji, przypuszczalnie na poziomie 17 milionów euro.
Byłby to największy wydatek w historii klubu. Rekord pochodzi jeszcze z 2008 roku, gdy z Heerenveen za ponad 16 milionów euro kupiono Miralema Sulejmaniego. Podium uzupełniają niedawne nabytki, obecnie niekwestionowane gwiazdy zespołu - David Neres i Hakim Ziyech, pierwszy sprowadzony zimą 2017 roku z FC São Paulo, drugi latem 2016 roku z Twente. Tadić najprawdopodobniej bezpośrednio zastąpi Ziyecha, intensywnie łączonego z AS Roma.
Tadić karierę rozpoczynał w Vojvodinie, w której w 2010 roku wypatrzyło go Groningen. W Holandii szybko wypracował status ligowej gwiazdy, dwa lata później przechodząc do Twente. Z Enschede latem 2014 roku sprowadziło go Southampton za około 14 milionów euro.
Gwiazdor występującej właśnie na mundialu reprezentacji Serbii w ostatnim sezonie zagrał w 36 meczach Premier League, strzelając sześć bramek i zaliczając trzy asysty. W najlepszych dla niego rozgrywkach 2015/2016 potrafiło zanotować nawet osiem trafień i 13 asyst w 34 spotkaniach ligi angielskiej.
Ajax szykuje się do odzyskania tytułu mistrzowskiego, utraconego na rzecz PSV, i walki o fazę grupową Ligi Mistrzów. W drugiej rundzie kwalifikacji elitarnych rozgrywek zmierzy się z austriackim Sturmem Graz (mecze 24 i 31 lipca).


![Złoty But: Erling Braut Haaland nie wykorzystał okazji [TOP 15]](img/photos/101777/170x113/erling-braut-haaland.jpg)



![Ibán Salvador i Pierre-Emerick Aubameyang zaraz wrócą do klubów. Hit Pucharu Narodów Afryki na remis [WIDEO]](img/photos/113263/170x113/iban-salvador.jpg)

![Inter Mediolan górą w „polskim meczu” Serie A! W czołówce tabeli coraz ciaśniej [WIDEO]](img/photos/113964/170x113/piotr-zielinski.jpg)

![Złoty But: Erling Braut Haaland nie wykorzystał okazji [TOP 15]](img/photos/101777/90x60/erling-braut-haaland.jpg)



![Ibán Salvador i Pierre-Emerick Aubameyang zaraz wrócą do klubów. Hit Pucharu Narodów Afryki na remis [WIDEO]](img/photos/113263/90x60/iban-salvador.jpg)

![Inter Mediolan górą w „polskim meczu” Serie A! W czołówce tabeli coraz ciaśniej [WIDEO]](img/photos/113964/90x60/piotr-zielinski.jpg)






