Alaba przed trudnym wyborem: klub marzeń lub pieniądze

Alaba przed trudnym wyborem: klub marzeń lub pieniądze fot. MDI / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium nie będzie kontynuował współpracy z Davidem Alabą. Austriak po sezonie zmieni pracodawcę, ale wciąż nie wiadomo, dokąd trafi, bowiem tylko jeden klub jest w stanie spełnić jego wysokie oczekiwania finansowe, lecz nie stanowi on priorytetu dla gracza - podaje „Sport Bild”.

Po ponad dekadzie w jednym klubie, 28-latek chce podjąć się nowych wyzwań. Zdaniem tygodnika „Sport Bild” defensorowi bądź pomocnikowi marzy się gra w Realu Madryt lub FC Barcelonie.

Obie te ekipy z chęcią przygarnęłyby doświadczonego zawodnika, ale jak podkreśla wspomniane źródło, nie są one skłonne spełnić jednego z podstawowych warunków. Austriak oczekuje pensji na poziomie 22 milionów euro i na dzisiaj tylko jeden klub jest gotów tyle mu zapłacić, a ponadto pokryć premie dla jego przedstawicieli, a więc Piniego Zahaviego oraz George’a Alaby.

Mowa o Paris Saint-Germain i tu pojawia się pewien problem. David Alaba nie jest zainteresowany wyjazdem do Francji, podobnie jak grą w Premier League.

Zważywszy na te informacje, wydaje się, że przed nim trudna decyzja. Musi bowiem wybierać między własnymi ambicjami, a pieniędzmi. Te pierwsze zrealizować może na Półwyspie Iberyjskim, to drugie otrzyma nad Sekwaną.

Lewonożny gracz w bieżącej kampanii uzbierał 32 występy, zdobył dwie bramki i zanotował tyle samo asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy