Alaba wypada z kręgu zainteresowań giganta

Alaba wypada z kręgu zainteresowań giganta fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

FC Barcelona nie będzie walczyć o zakontraktowanie Davida Alaby na zasadzie wolnego transferu ze względu na zbyt wysokie wymagania finansowe Austriaka - uważa „Sport”.

Wszechstronny defensor nie porozumiał się z przedstawicielami Bayernu Monachium w kwestii nawiązania dłuższej współpracy i na chwilę obecną jest skazany na definitywne rozstanie z aktualnym mistrzem Niemiec po zakończeniu trwającego sezonu.

„Bawarczycy” nie tracą jeszcze nadziei na dogadanie się z 28-latkiem i liczą na to, że sam zawodnik obniży swoje wygórowane oczekiwania, aby móc pozostać na Allianz Arenie.

Rozwojowi sytuacji wokół Davida Alaby przyglądają się czołowe europejskie kluby. Spośród nich kontakt z przedstawicielami piłkarza miała już nawiązać FC Barcelona, która w ten sposób postanowiła wybadać swoje szanse na podjęcie walki o sprowadzenie Austriaka.

Dziennikarze „Sportu” uważają, że obrońca oczekuje otrzymania propozycji gwarantującej mu zarobki na poziomie 15 milionów euro netto na sezon oraz atrakcyjny bonus za złożenie podpisów pod przygotowanym kontraktem.

„Duma Katalonii” szybko zdała sobie sprawę, że przy obecnych kłopotach finansowych nie może sobie pozwolić na nawiązanie współpracy z tak hojnie opłacanym zawodnikiem i dlatego nie będzie starać się o jego pozyskanie w trakcie letniego okna transferowego, mimo że podjęcie takiej próby zapowiedział przymierzający się do startu w wyborach na nowego prezydenta klubu - Joan Laporta.

Sam 28-latek dawał nie tak dawno do zrozumienia, że w przypadku rozstania z Bayernem Monachium z chęcią podjąłby się próby występów w LaLidze, ale w zaistniałej sytuacji może on teraz najwyżej liczyć tylko na poważne zainteresowanie swoją osobą ze strony Realu Madryt.

Poza „Królewskimi” o względy Alaby mogłyby jeszcze powalczyć Manchester City, Chelsea, Manchester United, Liverpool, Paris Saint-Germain, Inter Mediolan oraz Juventus.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy