Alan Uryga mocno po meczu Wisły Kraków. „Absurd. To jest niedorzeczne”

Alan Uryga mocno po meczu Wisły Kraków. „Absurd. To jest niedorzeczne” fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gazeta Krakowska

Wisła Kraków przegrała w meczu 13. kolejki I ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz odbył się bez kibiców „Białej Gwiazdy”, co skomentował jej kapitan Alan Uryga.

Wisła Kraków zawiodła i przegrała na wyjeździe z niżej notowanym Podbeskidziem Bielsko-Biała, czyli drużyna, która nie potrafiła wygrać od siedmiu ligowych spotkań.

Gospodarze triumfowali 2:1. Od 30. minuty spotkania grali w przewadze jednego zawodnika po kartce Kacpra Dudy.

Podczas spotkania doszło do kilku kontrowersji, aczkolwiek trzeba przyznać, że podopieczni Radosława Sobolewskiego zaprezentowali się naprawdę bardzo słabo i zasłużenie przegrali.

Przed spotkaniem sporo mówiło się o decyzji władz Podbeskidzia. Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa kibice Wisły nie mogli pojawić się na stadionie. Do Bielsko-Białej i tak przyjechali, tłocząc się przed stadionem.

Swoje stanowisko w całej sprawie zajął kapitan krakowskiej drużyny, Alan Uryga.

- To jest absurdalna sytuacja. Abstrahując od okoliczności, przyczyn, to co dzieje się teraz, to jest dla mnie niezrozumiałe. Jakaś dziwna odpowiedzialność zbiorowa. Jakieś bazowanie na plotkach, niedomówieniach. Później dochodzimy do sytuacji na wyższych szczeblach, czyli zarządów klubów. Prezesi pod wpływem nacisków wydają absurdalne decyzje - opowiadał 29-latek w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

- Przeciekają dachy, z kranów leci woda, nieszczelne pisuary, nie mam pojęcia, co jeszcze, ale są coraz bardziej absurdalne kombinacje, wymówki. To jest niedorzeczne. Nasi kibice muszą się zbierać, kombinować jak w ogóle pod stadion podjechać, nie mówię już o wejściu. W wejście już chyba sami nie wierzyli, ale robili wszystko, żeby dostać się pod stadion. To jest jakiś absurd. Ktoś powinien się nad tym pochylić. Nie wiem, kto, ale powinien, bo to jest niedorzeczne.

Uryga rozegrał w tym sezonie dziewięć spotkań. Do macierzystego klubu wrócił w 2021 roku po czteroletniej przygodzie w Wiśle Płock.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy