Aleksander Buksa opuszcza Genoę

Aleksander Buksa opuszcza Genoę fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Aleksander Buksa będzie kontynuował karierę w belgijskim OH Leuven - poinformował Gianluca Di Marzio.

Środkowy napastnik obiecywał sobie wiele po zaliczeniu przeprowadzki z Wisły Kraków do Genoi ubiegłego lata na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy zawartej z „Białą Gwiazdą”.

Młodzieżowy reprezentant Polski pokazał się ze stosunkowo dobrej strony w Primaverze, ale na seniorskim poziomie zdołał zaliczyć tylko cztery epizodyczne występy.

Duży wpływ na taki obrót spraw miała kontuzja odniesiona przez Aleksandra Buksę, która wyeliminowała go z rywalizacji na kilkanaście tygodni i pozbawiła możliwości wzięcia udziału w decydującej części walki o utrzymanie z drużyną w Serie A.

Następnie 19-letni piłkarz uznał po spadku, że będzie mu trudno o regularną grę w ekipie z Genui w rozpoczętych zmaganiach. Dlatego zaczął rozglądać się za atrakcyjną opcją i zaakceptował propozycję kontynuowania kariery w OH Leuven.

Środkowy napastnik przenosi się do belgijskiego zespołu w ramach rocznego wypożyczenia, o czym przed paroma tygodniami poinformował Samuel Szczygielski, a teraz potwierdził Gianluca Di Marzio czy krążące już w sieci zdjęcia z zawodnikiem pozującym z koszulką zespołu z Jupiler Pro League.

Nowa drużyna Buksy zajmuje na razie dziewiąte miejsce po rozegraniu czterech kolejek z sześcioma zdobytymi punktami.

Wychowanek Wisły Kraków będzie walczył o wyjściowy skład w belgijskim klubie z dwoma 21-latkami - Nachonem Nsingim (wychowanek) i Mykołą Kucharewyczem (wypożyczony z Troyes).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Przyszłość Antoine’a Griezmanna wyjaśniona. Papierowe porozumienie! Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Hirving Lozano odejdzie z Napoli? Agent wieszczy hitowy transfer Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy