Aleksander Buksa opuszcza Genoę

Aleksander Buksa opuszcza Genoę fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Aleksander Buksa będzie kontynuował karierę w belgijskim OH Leuven - poinformował Gianluca Di Marzio.

Środkowy napastnik obiecywał sobie wiele po zaliczeniu przeprowadzki z Wisły Kraków do Genoi ubiegłego lata na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy zawartej z „Białą Gwiazdą”.

Młodzieżowy reprezentant Polski pokazał się ze stosunkowo dobrej strony w Primaverze, ale na seniorskim poziomie zdołał zaliczyć tylko cztery epizodyczne występy.

Duży wpływ na taki obrót spraw miała kontuzja odniesiona przez Aleksandra Buksę, która wyeliminowała go z rywalizacji na kilkanaście tygodni i pozbawiła możliwości wzięcia udziału w decydującej części walki o utrzymanie z drużyną w Serie A.

Następnie 19-letni piłkarz uznał po spadku, że będzie mu trudno o regularną grę w ekipie z Genui w rozpoczętych zmaganiach. Dlatego zaczął rozglądać się za atrakcyjną opcją i zaakceptował propozycję kontynuowania kariery w OH Leuven.

Środkowy napastnik przenosi się do belgijskiego zespołu w ramach rocznego wypożyczenia, o czym przed paroma tygodniami poinformował Samuel Szczygielski, a teraz potwierdził Gianluca Di Marzio czy krążące już w sieci zdjęcia z zawodnikiem pozującym z koszulką zespołu z Jupiler Pro League.

Nowa drużyna Buksy zajmuje na razie dziewiąte miejsce po rozegraniu czterech kolejek z sześcioma zdobytymi punktami.

Wychowanek Wisły Kraków będzie walczył o wyjściowy skład w belgijskim klubie z dwoma 21-latkami - Nachonem Nsingim (wychowanek) i Mykołą Kucharewyczem (wypożyczony z Troyes).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy