Aleksander Čeferin doceniony za stawienie czoła Superlidze oraz organizację EURO 2020. Prezydent UEFA najlepszym działaczem 2021 roku [OFICJALNIE]

Aleksander Čeferin doceniony za stawienie czoła Superlidze oraz organizację EURO 2020. Prezydent UEFA najlepszym działaczem 2021 roku [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: World Football Summit

Aleksander Čeferin został wybrany przez World Football Summit najlepszym działaczem 2021 roku. Prezydent UEFA nagrodę odbierze podczas kongresu w dniach 22-23 września.

53-latek w kwietniu musiał stoczyć batalię z uczestnikami Superligi, którzy dążyli do utworzenia konkurencyjnych rozgrywek dla Ligi Mistrzów. Wówczas, wraz z pomocą działaczy, kibiców oraz polityków, doprowadził do wycofania się z projektu większości ekip.

Słoweniec wyznał, że zupełnie nie spodziewał się tego, co nadeszło.

– Najgorsza była sobota, bo wtedy zrozumiałem, że to była czysta zdrada, że niektórzy okłamywali nas przez lata. To wszystko było dosyć dziwne, bo nawet nie wiedziałem, co konkretnie czeka nas następnego dnia. Nadchodził komunikat, ale nikt nie wiedział, czego ma on dotyczyć. Dostałem wtedy telefon od trzech, może czterech klubów, które powiedziały: „Bardzo nam przykro, ale musimy w tym uczestniczyć”. W niedzielę rano wiedziałem, że podejmę rękawicę i rozwiążę problem – rzekł.

Ostatecznie kryzys został zażegnany, a niebawem wystartuje następna edycja Ligi Mistrzów, z całą dwunastą klubów, które liczyły na udział we własnych rozgrywkach. W międzyczasie odbyły się mistrzostwa Europy po raz pierwszy organizowane w kilku krajach.

Za postawę na obu polach Aleksander Čeferin został teraz wybrany najlepszym działaczem 2021 roku. Takiego wyboru dokonał World Football Summit, który słynie z organizowania kongresów poświęconych branży piłkarskiej.

Podkreślono, że prezydent UEFA stanął na wysokości zadania, jednocześnie radząc sobie z ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Nagroda zostanie wręczona podczas najbliższego spotkania w dniach 22-23 września, gdy odbędzie się najnowsza edycja wydarzenia w Madrycie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy