Aleksander Čeferin pewny w sprawie organizatorów mundialu 2030. „To zwycięska oferta”

Aleksander Čeferin pewny w sprawie organizatorów mundialu 2030. „To zwycięska oferta” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Reuters

Aleksander Čeferin, prezydent UEFA, wziął udział w kongresie Football Talks w Lizbonie. Słoweński działacz nie miał żadnych wątpliwości, kto zajmie się organizacją Mistrzostw Świata 2030. Zdaniem 54-latka turniej na terenie Hiszpanii i Portugalii stanowi najbardziej prawdopodobną opcję.

Hiszpania od wielu lat dąży do organizacji wielkiego turnieju, jakim są bez wątpienia Mistrzostwa Świata. Po raz ostatni zaszczyt ten przypadł jej w 1982 roku, a więc apetyt na powrót wielkiej piłki jest wielki.

Oczywiście, aby do tego doszło należy spełnić masę warunków. Dlatego też, państwa coraz częściej zgłaszają partnerskie kandydatury, łącząc się z sąsiadami.

Impreza w 2030 roku rozgrzewa już emocje działaczy, którzy marzą o zagoszczeniu wielkiego wydarzenia na terenie ich państw. Argentyna, Urugwaj, Chile i Paragwaj ogłosiły południowoamerykańską czterostronną ofertę, stając się z miejsca poważną opcją.

Ponadto wcześniej swój udział planowała zgłosić Wielka Brytania wraz z Irlandią, lecz finalnie pomysł spalił na panewce.

W grze na ten moment pozostaje jeszcze Maroko, pragnące połączyć swe siły z Arabią Saudyjską i Egiptem. W kuluarach mówi się jeszcze o rychłej propozycji ze strony chińskiej federacji.

Zdaniem Aleksandra Čeferina najpoważniej klaruje się jednak kandydatura Hiszpanii, która wedle porozumienia sprzed dwóch lat podchodzi do sprawy wspólnie z Portugalią.

- Jestem pewien, że Mistrzostwa Świata w 2030 roku zostaną rozegrane w Hiszpanii i Portugalii. Ta oferta jest zwycięska i zrobimy wszystko, aby pomóc dwóm krajom, które są pasjonatami, żyją i oddychają piłką nożną i które mają dobrą infrastrukturę - oznajmił bez ogródek Słoweniec.

Oferta Iberii zakłada zgłoszenie łącznie 14 stadionów, w tym 11 z hiszpańskiej strony, a pozostałe trzy przypadną Portugalii.

Głosowanie w sprawie organizatora Mistrzostw Świata 2030 odbędzie się w maju 2024 roku.

Dwa lata później piłkarski świat na mundialu ugoszczą Kanada, Stany Zjednoczone i Meksyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy