Aleksander Čeferin przeciwny zawieszeniu Białorusi. Nie widzi ku temu podstaw

Aleksander Čeferin przeciwny zawieszeniu Białorusi. Nie widzi ku temu podstaw fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Prezydent UEFA wypowiedział się na temat sugestii dotyczących zawieszenia Białorusi za pomaganie Rosji w przeprowadzaniu ataków na Ukrainę. Aleksander Čeferin wyraził swój sprzeciw wobec wykluczenia drugiego państwa z międzynarodowych rozgrywek.

Przedstawiciele niemieckiego rządu złożyli w połowie września stosowny wniosek do UEFA o wykluczenie Białorusi z udziału w eliminacjach EURO 2024 z powodu angażowania się w tego kraju w wojnę rozpoczętą przez Rosję na terenie Ukrainy.

Europejska centrala futbolowa miała jeszcze wystarczająco dużo czasu na przeanalizowanie plusów oraz minusów takiej sytuacji i ostatecznie odrzuciła możliwość zawieszenia naszego wschodniego sąsiada, który trafił do grupy kwalifikacyjnej ze Szwajcarią, Rumunią, Izraelem, Andorą oraz Kosowem.

Niedługo później prezydent Aleksander Łukaszenka stwierdził otwarcie, że wspiera agresora w walce, co na nowo wywołało dyskusję odnośnie zawieszenia Białorusi.

Do tych sugestii odniósł się bezpośrednio stojący na czele UEFA - Aleksander Čeferin, który ku zaskoczeniu wielu stwierdził, że nie widzi podstaw do tego, by wykluczyć z międzynarodowych zmagań drugiego z członków związku zrzeszonego w Starym Kontynencie.

- Mówienie o tym, żeby „zawiesić każdego” jest nieco populistyczne. Na ten moment nie widzimy powodu, by działać w ten sposób - stwierdził prezydent pochodzący ze Słowenii.

Tym samym Białoruś może czuć się na chwilę obecną pewna wystartowania w przyszłorocznych eliminacjach EURO 2024 oraz dalszego brania przez jej zespoły udziału w rozgrywkach organizowanych przez UEFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Tottenham na letnich zakupach w Atlético Madryt? Dwóch zawodników na radarze Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy