Aleksander Čeferin z jasnym stanowiskiem wobec powrotu Rosji do rozgrywek UEFA

Aleksander Čeferin z jasnym stanowiskiem wobec powrotu Rosji do rozgrywek UEFA fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Metropolitan

Prezydent UEFA Aleksander Čeferin w rozmowie dla słoweńskiego portalu „Metropolitan” dał jasno do zrozumienia, kiedy skończy się zawieszenie dla rosyjskich drużyn w europejskich rozgrywkach.

Zgodnie z zapowiedzią zwierzchnika Europejskiej Unii Związków Piłkarskich banicja na kluby oraz reprezentację z kraju „Eurazji” nieprędko zostanie zniesiona. Ta obowiązuje dokładnie od 28 lutego 2022 roku, czyli kilka dni po wybuchu konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

Sytuacja na froncie cały czas pozostaje napięta. Wymiana ognia zainicjowana przez agresorów na zlecenie Władimira Putina nie ustaje.

Trwające walki przyniosły Rosji surowe konsekwencje na tle gospodarczym, dyplomatycznym i kulturowym. Przez moment wydawało się, że krajowa federacja piłkarska zdecyduje się wyłączyć ze stowarzyszenia UEFA na rzecz azjatyckiej konfederacji (AFC), ale pomysł został odłożony na półkę.

Bez względu na zamysły tamtejszych działaczy Čeferin ani myśli ulegać. Słoweński szef UEFA dobitnie podkreślił, że brama do Europy pozostaje zamknięta, dopóki wojna nie ustanie.

– Rosja zostanie wyłączona z uczestnictwa w UEFA do zakończenia konfliktu militarnego – oznajmił jednym zdaniem 55-latek.

Przy okazji rozmowy dla ojczyźnianych mediów Čeferin podzielił się też przemyśleniami wobec rosnącej w siłę Arabii Saudyjskiej. Jego zdaniem to chwilowy efekt „wow”.

– Przewiduję, że historia z Arabią Saudyjską będzie żyła krótko. Tam stosuje się złe podejście pod kątem rozwoju futbolu. Sprowadzanie zawodników u schyłku swoich karier? Nie tędy droga – stwierdził.

Tego lata do najlepszych ekip z Saudi Pro League dołączyli Karim Benzema, Neymar, N'Golo Kanté, Firmino, Jordan Henderson i wiele innych zasłużonych nazwisk na Starym Kontynencie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy