Alex Teixeira: Dlaczego odszedłem do Chin?

Alex Teixeira: Dlaczego odszedłem do Chin?
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Szachtar Donieck

Alex Teixeira postanowił uzasadnić swój wybór.

Brazylijczyk zaszokował wielu kibiców, gdy stało się jasne, że dołączy do Jiangsu Suning za 50 milionów euro. Były już piłkarz Szachtara wzbudzał zainteresowanie wielu uznanych europejskich ekip, wielokrotnie podkreślał także, że liczy na transfer do Premier League. Wobec niedawnego zainteresowania Liverpoolu, z wielką ochotą podchodził do ewentualnej przeprowadzki na Anfield.

- Ujmę to tak: każdy doskonale wiedział, że chciałem zostać w Europie i przenieść się do Anglii. Niestety, wszystkie oferty stamtąd cechowało niezdecydowanie i brak konkretów - oświadczył 26-latek.

- Z Chin natomiast nadeszła konkretna - nie ukrywam, że bardzo atrakcyjna - propozycja. Zdecydowałem się z niej skorzystać, chciałem zmiany otoczenia - dodał.

- Wiem, że to oddala mnie teraz od reprezentacji Brazylii, ale zobaczymy, co pokaże czas - kontynuował.

- Nie konsultowałem się z Ramiresem, nie mogę powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółmi. Prawda jest taka, że nie wymieniliśmy dotychczas żadnej wiadomości - zakończył.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy