Alex Teixeira szykuje się do transferu. OFICJALNIE zakończył przygodę z Jiangsu Suning

Alex Teixeira szykuje się do transferu. OFICJALNIE zakończył przygodę z Jiangsu Suning fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Global Times | South China Morning Post

Alex Teixeira zakończył współpracę z Jiangsu Suning, a teraz poszukuje dla siebie nowego pracodawcy.

Zimą 2016 roku Brazylijczyk wybrał Chiny zamiast Premier League. Wówczas starał się o niego Liverpool, a zainteresowanie Anglików było poważne. Finalnie jednak „The Reds” musieli obejść się smakiem.

Nominalny lewoskrzydłowy, który może także występować w ataku, zamienił Szachtar Donieck na Jiangsu Suning. Na konto „Górników” wpłynęło 50 milionów euro, a sam zawodnik zapewnił sobie wynagrodzenie na poziomie 450 tysięcy euro tygodniowo.

Wysoka pensja przełożyła się na znakomite występy. Alex Teixeira nie tak dawno walnie przyczynił się do zdobycia przez ekipę z Nankin pierwszego mistrzostwa w historii, strzelając 10 goli w 19 występach i dokładając do tego wyniku pięć asyst.

Zważywszy na to wszystko, pojawiły się doniesienia, jakoby zawodnik rozważał przyjęcie chińskiego obywatelstwa i co za tym idzie, grę dla tamtejszej reprezentacji narodowej. Do tego potrzebne było jednak przedłużenie pobytu w azjatyckim kraju.

Tymczasem 31 grudnia wygasła umowa byłego młodzieżowego reprezentanta „Canarinhos” i wszystko wskazuje na to, że to koniec chińskiego snu Teixeiry. Co prawda spekulowano na temat zainteresowania ze strony Shanghai SIPG, a także chęci zatrzymania gracza przez Jiangsu Suning, ale fakty są takie, że jest on obecnie wolnym agentem. To w dużej mierze ma związek ze zmianą przepisów w Chinach.

Według najnowszych wieści z doświadczonym atakującym skontaktowało się saudyjskie Al-Hilal, oferując mu za dwa lata gry 13 milionów euro. Do podpisania kontraktu jak na razie jednak nie doszło, co może być z kolei szansą dla ekip z Europy na zakontraktowanie wszechstronnego Brazylijczyka.

Teixeira w barwach poprzedniej drużyny uzbierał łącznie 153 występy, które okrasił 73 trafieniami i 43 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy