Alex Teixeira wraca do gry na najwyższym poziomie

Alex Teixeira wraca do gry na najwyższym poziomie fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Alex Teixeira doszedł do porozumienia z Beşiktaşem, mistrzem Turcji i uczestnikiem fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym Brazylijczyk po ponad półrocznej przerwie znalazł nowy klub - informuje Nicolò Schira.

Kiedy po zmianie prawa w Chinach niemożliwe stało się dalsze wypłacenie wysokich tygodniówek, Azję opuściło kilku klasowych piłkarzy. Jednym z nich był Alex Teixeira, choć przez moment wydawało się, że może on pozostać w kraju, zmieniając nawet obywatelstwo.

Tak się nie stało i od tego czasu nie brakuje spekulacji odnośnie nowego miejsca pracy ofensywnego pomocnika, środkowego napastnika lub lewoskrzydłowego. Dziś wszystko wskazuje na to, że po siedmiu miesiącach przerwy wznowi on występy w Beşiktaşie.

Ekipa ze Stambułu rozmawiała z Brazylijczykiem na przestrzeni ostatnich tygodni, ale kością niezgody były proponowane warunki finansowe. Finalnie strony wypracowały porozumienie.

Jak donosi Schira, 31-latek podpisze umowę ważną do 30 czerwca 2023 roku z opcją na następne 12 miesięcy, a za sam podpis otrzyma 1,5 miliona euro płatne w trzech ratach. Jego pensja podstawowa wyniesie dwa miliony, do których dojdą bonusy warte 500 tysięcy.

„Czarne Orły” do tej pory pozyskały trzech nowych graczy. Są to Mehmet Topal, Kenan Karaman i Salih Uçan.

Teixeira jako zawodnik Jiangsu FC wybiegał na boiska 153 razy, strzelił 73 gole oraz posłał 43 ostatnie podania.

Beşiktaş, z racji wygrania tureckiej ekstraklasy, wystąpi niebawem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy