Alexandru Cicâldău nowym piłkarzem Galatasaray [OFICJALNIE]

Alexandru Cicâldău nowym piłkarzem Galatasaray [OFICJALNIE]
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Galatasaray

Działacze Galatasaray na osłodę dla swoich kibiców po srogiej porażce z PSV Eindhoven (1:5) zaprezentowali nowego zawodnika. Alexandru Cicâldău dołączył do zespołu wicemistrza Turcji.

Turecki gigant ogłosił transfer na swoich profilach społecznościowych. Osoby odpowiedzialne za social media w Galatasaray zdecydowały się przedstawić nowy nabytek w około 20-sekundowym klipie, w którym zaprezentowali kilka goli strzelonych przez Cicâldău w koszulce Universitatea Krajowa, czyli klubu, który reprezentował w latach 2018 - 2021.

Po tym transferze, wspomniana Universitatea wzbogaci się o 6,5 miliona euro. Dla tego klubu to znaczny zysk, bowiem latem 2018 roku pozyskali go z Viitorul za milion euro. Co więcej, były już pracodawca Cicâldău zapewnił sobie także 20 procent kwoty następnego transferu ofensywnego pomocnika.

Cicâldău podpisał pięcioletni kontrakt z Galatasaray i będzie mógł liczyć na roczne wynagrodzenie w wysokości około 1,1 miliona euro.

- Nigdy nie chwalę się przed zrobieniem czegoś! Alexandru musiał przejść badania lekarskie i dopóki tego nie zrobił, nie mogłem nic powiedzieć. Cicâldău jest piłkarzem, którego działacze Galatasaray dobrze znali, bardzo chcieli go pozyskać. Każdy piłkarz, który ukończył 24 lata jak Alexandru, powinien spróbować swoich sił za granicą. Cieszę się, że jemu to się udało. Nie obawiam się o jego wejście do zespołu. Zintegruje się, mówi po angielsku, Galatasaray ma tłumacza dla każdego zawodnika. Szybko się odnajdzie w nowej drużynie - przekonuje Giovanni Becali, agent Cicâldău, po dopięciu wszelkich formalności w Turcji.

Alexandru Cicâldău w lidze rumuńskiej zagrał 149 meczów, w których strzelił 30 goli i zaliczył 22 asysty. Jest także czternastokrotnym reprezentantem Rumunii (dwa gole).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy