Alexis Mac Allister prawie dogadany. Finalizacja hitowego transferu w przyszłym tygodniu

Alexis Mac Allister prawie dogadany. Finalizacja hitowego transferu w przyszłym tygodniu fot. Andy Thomas / Focus Images / MB Media / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano

Przeprowadzka Alexisa Mac Allistera z Brighton & Hove Albion do Liverpoolu to już kwestia dopracowania paru szczegółów – obwieścił Fabrizio Romano.

Mac Allister ma za sobą znakomitą kampanię. Nie dość, że odegrał kluczową rolę w rewolucji filozofii gry „Mew”, to późną jesienią znalazł się na ustach całego globu po wygraniu mundialu na Bliskim Wschodzie z reprezentacją Argentyny.

Wypracowana renoma powoduje, że o piłkarza pytało wiele liczących się w Europie klubów. Zapowiada się, że będzie on pierwszym kluczowym graczem, który wyprowadzi się z The Amex.

Jak wspomniał na Twitterze Fabrizio Romano, temat transferu argentyńskiego pomocnika z dnia na dzień zbliża się do szczęśliwego końca dla Liverpoolu. Warunki kontraktu są niemal w pełni ustalone.

Do końca tego tygodnia działacze „The Reds” zamierzają załatwić wszelkie formalności na linii z agentem 24-latka, aby później przejść do ostatniego etapu transakcji i ustalić niezbędne kwestie z Brighton.

Włoski insider ustalił, że 20-krotny mistrz Anglii uruchomi kompleksową klauzulę o wystąpieniu zawodnika z klubu o wartości mniejszej niż 70 milionów funtów.

Mistrz świata z turnieju w Katarze spędził na południu Anglii trzy sezony. Został zakupiony z Argentinos Juniors za siedem milionów funtów.

Pod wodzą Grahama Pottera, ale przede wszystkim Roberto De Zerbiego udowodnił, że potrafi więcej niż tylko rozgrywać piłki w środku pola. Siał też popłoch w polu karnym rywala.

Statystyki zawodnika po tym sezonie Premier League to 12 trafień (większość z karnych) i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy