Ależ huknął! Przepiękny gol Piotra Zielińskiego we włoskim rollercoasterze [WIDEO] fot. Eleven Sports 1
Łukasz Grzywaczyk

Piotr Zieliński popisał się kapitalnym uderzeniem w meczu Monzy z Napoli w ramach 31. kolejki Serie A.

Jedenasta w tabeli włoskiej ekstraklasy Monza podejmowała u siebie szóste SSC Napoli. Choć to gospodarze otworzyli wynik spotkania już w dziewiątej minucie za sprawą bramki Milana Djuricia i schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką, to druga połowa była już pełną dominacją podopiecznych Francesco Calzony. Remis, a następnie prowadzenie neapolitańskiemu zespołowi zapewnili Victor Osimhen oraz Matteo Politano.

W 61. minucie meczu gola na 3:1 zdobył Piotr Zieliński, oddając piękny strzał zza pola karnego. Piłka odbita od poprzeczki wylądowała w bramce Michele'a Di Gregorio.

Dla Polaka było to czwarte trafienie w obecnym sezonie, pierwsze od 3 października, kiedy to wpisał się na listę strzelców w przegranym 2:3 meczu z Realem Madryt w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W ostatnich minutach spotkania zespół Zielińskiego prowadzi 4:2. Bramki w 62. oraz 68. minucie dołożyli Andrea Colpani (Monza) oraz Giacomo Raspadori (Napoli).