Allardyce: Mogłem pozyskać Bony'ego, ale wybrałem Carrolla

Allardyce: Mogłem pozyskać Bony'ego, ale wybrałem Carrolla
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Daily Mail

Sam Allardyce powiedział przed jutrzejszym meczem ze Swansea, że miał okazję zakontraktować Wilfrieda Bony'ego zamiast Andy'ego Carrolla.

Menadżer West Hamu United przyznał, że bacznie przyglądał się reprezentantowi Wybrzeża Kości Słoniowej, gdy ten błyszczał swoją formą w Vitesse Arnhem. Jednakże negocjacje w sprawie potencjalnego transferu nigdy nie były zaawansowane, tym bardziej, że bardziej prawdopodobną opcją dla "Big Sama" było wykupienie Carrolla z Liverpoolu.

Ostatecznie Wilfired zawitał do Premier League kilka dni po tym, jak West Ham ogłosił permanentny transfer byłego zawodnika Newcastle United. Zakup, dokonany przez "Łabędzie", okazał się być strzałem w dziesiątkę.

- Musieliśmy wybierać między jednym a drugim. Padło na Andy'ego Carrolla - wyznaje Allardyce. - Nie mogliśmy zdecydować się na pozyskanie dwóch piłkarzy. W tamtym czasie nie mieliśmy wystarczająco dużo pieniędzy w budżecie. Po uzyskaniu porozumienia z Liverpoolem przestaliśmy się interesować Bonym.

Wilfried zbiera pozytywne recenzje również w tegorocznej kampanii, strzelając sześć bramek w tym sezonie. Allardyce zdaje sobie sprawę, że jego obrońców czeka bardzo trudne zadanie.

- Wilfried jest bardzo solidnym zawodnikiem, silnym fizycznie. Posiada również spore umiejętności i odebranie mu piłki nie będzie należało do najłatwiejszych misji. Musimy być tego świadomi - podsumował trener.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy