Allardyce: To dla niego raczej koniec sezonu

Allardyce: To dla niego raczej koniec sezonu
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: Everton FC

Menadżer Evertonu Sam Allardyce w rozmowie z klubową telewizją potwierdził, że jego podopieczny Eliaquim Mangala prawdopodobnie opuści resztę sezonu.

27-latek podczas ostatniego spotkania Evertonu z Crystal Palace już w pierwszej połowie zaczął odczuwać mocny ból, wskutek czego musiał przedwcześnie opuścić murawę. Pierwsze badania wykazały, że Mangala uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie. Mimo, że początkowe doniesienia mówiły o niezbyt poważnym urazie, to jednak okazuje się, że scenariusz jest o wiele gorszy, wydaje się, że więzadła mogły zostać zerwane.

- Wygląda na to, że kontuzja Mangali jest bardzo poważna. Na ten moment nie jestem w stanie stwierdzić w stu procentach czy wybiegnie jeszcze w bieżącym sezonie na boisko, lecz wydaje się to bardzo mało prawdopodobne - powiedział Allardyce. - To cios nie tylko dla niego, ale również dla naszej drużyny, ponieważ uważam, że jego transfer był dla nas sporym wzmocnieniem.

- Pomimo wymuszonej zmiany Mangali, co mogło pogorszyć humory zawodnikom, udało nam się wygrać z Palace. Myślę, że w ten sposób relacje między piłkarzami się polepszyły - dodał 63-latek.

Przypomnijmy, że reprezentant Francji przeniósł się do „The Toffees” na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego. Transfer miał sprawić, że Mangala zacznie regularnie pojawiać się na boisku, co zwiększyłoby szanse na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Może więc mówić o wielkim pechu, gdyż zdołał rozegrać dla Evertonu zaledwie 134 minuty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy