Allegri nie dla Tottenhamu. Czterech trenerów na liście kandydatów

Allegri nie dla Tottenhamu. Czterech trenerów na liście kandydatów fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic | Goal.com

Roberto Martínez, Erik ten Hag, Graham Potter i Ralf Rangnick znajdują się na krótkiej liście kandydatów mogących objąć rządy w Tottenhamie. Wcześniej z takie możliwości zrezygnował Massimiliano Allegri.

Przedstawiciele londyńskiego klubu nie podjęli w dalszym ciągu żadnej wiążącej decyzji odnoszącej się do zatrudnienia docelowego następcy zwolnionego José Mourinho po tym, jak ich główny kandydat w osobie Juliana Nagelsmanna zdecydował się na związać z Bayernem Monachium.

Od tego momentu spotkaliśmy się w mediach z nazwiskami różnych szkoleniowców przymierzanych do objęcia sterów w zespole „Kogutów”.

Wśród nich znajdował się między innymi Massimiliano Allegri. Włoch nie zdecydował się od czasu rozstania z Juventusem w połowie 2019 roku podjąć nowego wyzwania w zawodowej karierze i w najbliższym czasie nie zasiądzie na ławce trenerskiej Tottenhamu.

Dziennikarze Goal.com uważają, że władze drużyny z Premier League nawiązały kontakt z 53-latkiem, którego nie skusiła przedstawiona mu propozycja.

W zaistniałej sytuacji „The Athletic” przekonuje, że na liście kandydatów przymierzanych do zostania nowym szkoleniowcem „Kogutów” pozostały cztery osoby - Roberto Martínez, Erik ten Hag, Ralf Rangnick i Graham Potter.

Pierwsza trójka z większą lub mniejszą intensywnością pojawia się w medialnych spekulacjach od kilku tygodni i wydaje stosunkowo trudnymi opcjami do zakontraktowania.

W przypadku Martíneza i ten Haga w grę wchodzą ich ważne kontrakty odpowiednio z Królewskim Belgijskim Związkiem Piłki Nożnej oraz Ajaksem Amsterdam. Ten drugi nie tak dawno przedłużył nawet współpracę z holenderską drużyną i w ten sposób temat jego przenosin do Anglii miał zostać zamknięty. Wspomniane źródło informuje jednak, że podpisanie nowej umowy przez 51-latka nie zmieniło podejścia Tottenhamu do opiekuna „Godenzonen”.

Z kolei Rangnick wielokrotnie podkreślał swoją gotowość i chęć powrotu do pracy w charakterze szkoleniowca przy jednoczesnym posiadaniu decydującego wpływu na cały pion sportowy. Danie takie władzy Niemcowi byłoby jednak ryzykownym posunięciem ze strony zespołu z Londynu.

Ważną umowę z Brighton ma także Potter, ale z tej czwórki wydaje się najtańszą i najmniej żądną posiadania wpływu na transfery osobą. Anglik nie osiągał jednak do tej pory żadnych spektakularnych wyników z „Mewami”, dlatego może nie zagwarantować przynajmniej utrzymania pewnego poziomu w klubie, a to z kolei może skłonić do opuszczenia ekipy przez takie gwiazdy jak Harry Kane.

***

Harry Kane zapowiada czas decyzji. „To jest właściwy moment na zastanowienie się i rozmowę z prezesem”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy