Alphonse Areola wybiera między dwoma angielskimi klubami

Alphonse Areola wybiera między dwoma angielskimi klubami fot. West Ham United
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Alphonse Areola, który obecnie przebywa na wypożyczeniu z Paris Saint-Germain do West Hamu United, ma do wyboru dwa kierunki. Jednym jest pozostanie w obecnym klubie, a drugim powrót do Fulham - donosi „L’Équipe”.

Francuski bramkarz od połowy 2019 roku praktycznie nie gra w klubie macierzystym. Przez ten czas był on wypożyczany do Realu Madryt, Fulham, a przed startem trwającego sezonu trafił do ekipy „Młotów”.

29-latek nie zdołał wygrać rywalizacji z Łukaszem Fabiańskim w Premier League, ale gra za to we wszystkich rozgrywkach pucharowych. W ten sposób zgromadził 14 występów i zachował czyste konto w połowie z nich.

Ten wynik oraz ogólnie postawa zawodnika zadowala władze West Hamu United. Według „L’Équipe” klub jest coraz bliżej skorzystania z opcji kupna, która została zawarta w umowie i wynosi 13,2 miliona euro (11 milionów funtów).

Nim do tego dojdzie, z pewnością swoją decyzję Anglicy skonsultują z samym golkiperem. Zainteresowanie nim wykazuje również zmierzające do awansu na szczebel Premier League Fulham. Ta drużyna mogłaby mu zapewnić regularną grę.

David Moyes, menedżer „Młotów”, zdążył już zapowiedzieć przedłużenie umowy z Fabiańskim. Niewykluczone, że w tej sytuacji Areola wybierze grę w klubie, którego barwy bronił już 37 razy, notując 10 czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy