Álvaro Morata: Dlatego odrzuciłem Arabię Saudyjską

Álvaro Morata: Dlatego odrzuciłem Arabię Saudyjską fot. Marta Fernandez Jimenez / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Onda Cero

Napastnik Atlético Madryt Álvaro Morata wyjawił powód, dla którego zdecydował się porzucić myśl o transferze do jednego z klubów w Arabii Saudyjskiej na rzecz pozostania w obecnym klubie.

Minionego lata toczyła się debata o dalszej przyszłości 31-latka w stolicy Hiszpanii. Niektóre z raportów donosiły, że nie zamierza on dłużej ogrywać się w LaLidze i jak wiele europejskich gwiazd na zaawansowanym etapie kariery przymierza się do zainkasowania lukratywnego wynagrodzenia w Saudi Pro League.

Rzeczywistość okazała się odwrotna od prognozowanej. Po średnio udanym poprzednim sezonie kapitan „La Furia Rojy” postanowił pozostać na swoim miejscu.

W kontekście sportowym ta decyzja opłaciła się. Morata z formą wystrzelił jak z procy. Wystarczy wspomnieć, że do końca listopada może mieć tyle samo trafień, ile w całej poprzedniej kampanii (brakuje trzech do 15).

Z perspektywy czasu gracz z przeszłością w Chelsea, Juventusie i Realu Madryt wyznał w rozmowie dla radia Onda Cero, że absolutnie nie żałuje odrzucenia oferty z Bliskiego Wschodu z jednego prostego powodu.

– Nigdy poważnie nie myślałem o grze w Arabii. Na stole pojawiło się wiele pieniędzy, ale nie było to 50 milionów euro, jak pisano w mediach – sprostował zawodnik.

– Dlaczego zostałem? Nie chciałem tak daleko dystansować się od „Atléti”. Transfer do Arabii mógł spowodować, że wypadnę z obiegu w reprezentacji Hiszpanii. Mocno bym tego żałował – wyjaśnił.

– Znajduję się teraz w najlepszym i najszczęśliwszym dla mnie momencie kariery – podkreślił.

Morata przyczynił się do gładkiego awansu Hiszpanii na EURO 2024 w eliminacjach. We wrześniu strzelił nawet hat-tricka przeciwko Gruzji.

Jego kontrakt z Atlético formalnie wygasa za ponad siedem miesięcy, ale prasa z Półwyspu Iberyjskiego wielokrotnie wspomniała o osiągniętym porozumieniu w kwestii prolongaty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy