Ambitne plany chętnego na zakup Olympique’u Marsylia. Marzy mu się sprowadzenie Cristiano Ronaldo i Zinédine’a Zidane’a

Ambitne plany chętnego na zakup Olympique’u Marsylia. Marzy mu się sprowadzenie Cristiano Ronaldo i Zinédine’a Zidane’a
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Le Figaro

Olympique Marsylia w najbliższym czasie najprawdopodobniej zmieni właściciela. Jednym z chętnych na zakup praw do wicemistrza Francji jest Mohamed Ayachi Ajroudi, a więc francusko-tunezyjski przedsiębiorca, który, jak zapowiada, chciałby poczynić spore wzmocnienia.

„Les Phocéens”, mimo sporych problemów finansowych i zawirowań na poziomie instytucjonalnym (z klubu po czterech latach odszedł Andoni Zubizarreta, dyrektor sportowy), zdołali uzbierać 56 punktów w tabeli Ligue 1, co dało im wysoką, drugą pozycję. Jeśli jednak wkrótce budżet się nie powiększy, kluczowi piłkarze mogą opuścić ich szeregi, a tego z pewnością nie chciałby żaden kibic OM.

W efekcie coraz więcej wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości sprzedany zostanie większościowy pakiet praw do ekipy ze Stade Vélodrome. Pierwszym kandydatem jest Mourad Boudjellal, który miał już nawet złożyć jedną ofertę.

30 czerwca wyrosła mu jednak konkurencja w postaci Mohameda Ayachiego Ajroudiego. On z kolei upoważnił francuski bank inwestycyjny Wingate do negocjacji w swoim imieniu, a w międzyczasie udzielił wywiadu „Le Figaro”, w którym nakreślił przyszły projekt klubu.

– Uwielbiam piłkę nożną. Zwłaszcza tę szlachetną stronę sportu. Lubię niemiecka dyscyplinę, szczególnie Bayern Monachium. Doceniam styl gry Barçy. A piłkarz, którego nigdy nie zapomnę, to Cristiano Ronaldo. Cenię szacunek i dyscyplinę, a on to ucieleśnia. Czy marzę o jego sprowadzeniu do Marsylii? W życiu może wydarzyć się wszystko. To marzenie, które mnie nakręca – oznajmił biznesmen o pochodzeniu francusko-tunezyjskim.

Innym celem jest nakłonienie do współpracy trenera z głośnym nazwiskiem.

– André Villas Boas to bardzo dobry szkoleniowiec, ale Zidane? Zobaczymy, co przyniesie przyszłość – stwierdził z uśmiechem na ustach.

Na razie nie wiadomo, kto wygra walkę o przejęciem Olympique’u Marsylia, lecz bacząc na wypowiedzi obu kandydatów, żaden z nich raczej nie zamierza oszczędzać na wzmocnieniach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy