André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu

André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Goal.com

André Onana znalazł się w kręgu zainteresowań Arsenalu. Zespół z Londynu wstrzymuje się jednak z podjęciem konkretnych kroków zmierzających do pozyskania Kameruńczyka w związku z nałożoną na niego 12-miesięczną dyskwalifikacją za stosowanie dopingu - poinformował Goal.com.

Reprezentant „Nieposkromionych Lwów” zawarł w ubiegłym roku ustne porozumienie z władzami Ajaksu Amsterdam i miał w nadchodzącym letnim oknie transferowym otrzymać zgodę na zmianę barw klubowych w przypadku nadesłania jego obecnemu pracodawcy wystarczająco atrakcyjnej oferty.

25-letni zawodnik cieszył się naturalnie sporym zainteresowaniem i z pewnością nie narzekałby na brak interesujących propozycji.

Niestety André Onana musiał przynajmniej na razie odłożyć swoje plany o zawojowaniu jednej z topowych lig na Starym Kontynencie w związku z naruszeniem przepisów antydopingowych w październiku.

Bramkarz przeszedł wówczas badania, a te wykazały w jego organizmie obecność zabronionego środka - Furosemidu.

Przedstawiciele Ajaksu starali się wytłumaczyć, że piłkarz nieświadomie pomylił tabletkę przeciwbólową z lekiem przepisanym jego żonie i nigdy nie dopuściłby się zażywania niedozwolonych substancji. UEFA nie dała temu wiary i zawiesiła Kameruńczyka w lutym na 12 miesięcy.

Drużyna z Amsterdamu nie dała naturalnie za wygraną i odwołała się od tej sankcji do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie i czeka na rozstrzygnięcie całej sprawy na swoją korzyść w postaci skrócenia dyskwalifikacji do ośmiu miesięcy.

Dziennikarze Goal.com uważają, że całej sytuacji wokół 25-latka przygląda się Arsenal, który w razie otrzymania informacji o satysfakcjonującym werdykcie miałby przystąpić do rozmów z holenderskim klubem w sprawie pozyskania Onany.

„Kanonierzy” wykazywali już pewne zainteresowanie bramkarzem w trakcie ostatniego zimowego okna transferowego, ale wtedy nie dysponowali wystarczającymi środkami, aby skusić Ajax do sprzedaży swojego numeru jeden.

Teraz zespół z Amsterdamu ma być skłonny zaakceptować za niego ewentualną ofertę sięgającą zaledwie około 14 milionów euro z uwagi na fakt, że jego kontrakt ulegnie wygaśnięciu 30 czerwca 2022 roku.

Wspomniane źródło przekonuje jednak, że „Godenzonen” z powodu kilkumiesięcznej przerwy w grze Kameruńczyka mogą zgodzić się na sprzedanie go nawet za sumę wynoszącą tylko 8 milionów euro.

Onana rozegrał 26 spotkań w tym sezonie do momentu zawieszenia i zachował w nich dziewięciokrotnie czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy