Andrea Pirlo i Aleksandar Kolarov twarzami ambitnego włoskiego projektu?!

Andrea Pirlo i Aleksandar Kolarov twarzami ambitnego włoskiego projektu?! fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Alfredo Pedullà | Sky Sport Italia

Drugoligowa Pisa SC ma apetyt na pozytywne zamieszanie we włoskim futbolu. Klub jest o krok od nawiązania współpracy z Aleksandarem Kolarovem w roli dyrektora sportowego. Z kolei na trenera typuje się Andreę Pirlo – przekazał Alfredo Pedullà.

Ekipie z Toskanii marzy się w końcu dotknąć gwiazd i zameldować się w krajowej elicie po raz pierwszy od ponad trzech dekad. Po raz ostatni gościła ona tam w sezonie 1990/1991, a kadrę uzupełniał między innymi Diego Simeone, obecny trener Atlético Madryt.

Jak na razie daleko „Nerazzurrim” do realizacji takiego zadania. Poza tułaczką między drugim i trzecim szczeblem klasy rozgrywek nic lepszego im nie wychodzi. Sezon 2022/2023 zakończyli na 11. miejscu. Posadą szkoleniowca za uzyskany rezultat zapłacił Luca D'Angelo.

Oberwało się też Claudio Chielliniemu, bratu-bliźniakowi popularnego Giorgio. Nie sprawuje on już roli dyrektora sportowego.

Wkrótce Pisa może rozpocząć nową erę. Wcześniej wymieniony duet może zastąpić para Aleksandar Kolarov-Andrea Pirlo.

Sky Sport Italia w niedalekiej przeszłości z przekonaniem donosiła, że firma z zaplecza Serie A osiągnęła porozumienie z Kolarovem. 37-latek rok temu zakończył karierę w barwach Interu Mediolan i jeszcze nie miał do czynienia z pracą za biurkiem.

Serb słynął także ze swoich występów w AS Romie, Manchesterze City i Lazio Rzym.

Pirlo, niegdyś fantastyczny pomocnik i mistrz świata z reprezentacją Italii w 2006 roku, od ponad tygodnia przebywa na bezrobociu. Został bowiem zwolniony z Fatih Karagümrük.

Młody menedżer, zdaniem Turków, radził sobie średnio. Przygoda zakończyła się na dziewiątym miejscu w Süper Lig tuż po wysokiej porażce z Trabzonsporem (1:4).

Zdaniem Pedulli działacze Pisy zdążyli już skontaktować się z byłym opiekunem Juventusu. Być może ta inicjacja przeobrazi się w bardziej szczegółowy dialog.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy