Andrés Iniesta bohaterem zaskakującego transferu? Byli gracze Barcelony namawiają go na zmianę barw!

Andrés Iniesta bohaterem zaskakującego transferu? Byli gracze Barcelony namawiają go na zmianę barw! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolás Latini (TNT Sports)

Andrés Iniesta znalazł się w kręgu zainteresowań przedstawicieli Estudiantes de La Plata - poinformował Nicolás Latini z „TNT Sports”.

Doświadczony pomocnik zdecydował się w lipcu ubiegłego roku zakończyć swoją długoletnią przygodę z Barceloną i przystał na propozycję przedstawioną mu przez właścicieli Vissel Kobe.

35-letni zawodnik związał się z japońskim klubem do końca stycznia 2021 roku i miał zagwarantować sobie zarobki na poziomie 25 milionów euro rocznie, co uczyniło go jednym z najlepiej opłacanych graczy na świecie.

W przypadku Andrésa Iniesty trzeba jednoznacznie stwierdzić, że nie przyjechał on do azjatyckiego kraju wyłącznie na piłkarską emeryturę, ponieważ praktycznie od momentu rozpoczęcia swojej przygody w ekipie z J1 League prezentuje bardzo wysoką formę i należy do jednych z najlepszych zawodników w całych rozgrywkach.

Z tego też powodu były reprezentant Hiszpanii wciąż może liczyć na zainteresowanie swoją osobą ze strony różnych ekip.

Nicolás Latini z „TNT Sports” przekonuje, że w najbliższym czasie starania związane z zakontraktowaniem doświadczonego pomocnika mają rozpocząć przedstawiciele Estudiantes de La Plata.

Wspomniany dziennikarz uważa, że kluczową rolę w całym procesie negocjacyjnym mają odegrać Javier Mascherano (od stycznia zostanie zawodnikiem argentyńskiego klubu) oraz Gabriel Milito (trener zespołu), którzy w przeszłości mieli zaszczyt występować z Iniestą w barwach Barcelony.

- To byłby jeden z najciekawszych transferów w historii argentyńskiego futbolu. On jest wciąż aktywnym zawodnikiem i znajduje się w dobrej formie. Jest związany z obecnym pracodawcą do końca przyszłego roku. Stanowiłby ciekawą mieszankę z Macherano i Milito. Estudiantes ma już sondować możliwość jego pozyskania w kolejnym sezonie - powiedział Nicolás Latini.

Hiszpan rozegrał do tej pory 39 spotkań w Vissel Kobe i strzelił w nich dziesięć bramek oraz zanotował dziewięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICIALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Hamšík zmienia klub. Zaskakujący kierunek - jednak nie wraca do słowackiej ligi Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru Legia Warszawa. Michniewicz: Szabanow? Nie potrzebujemy takiego teatru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy