Andrzej Duda nie poleci na Mistrzostwa Świata w Katarze
2022-11-18 18:31:13; Aktualizacja: 3 lata temu
Prezydent Andrzej Duda nie będzie oglądał z trybun katarskich stadionów meczów reprezentacji Polski na mundialu - podaje Radio ZET.
Andrzej Duda jest kibicem reprezentacji Polski i przy okazji wielkich turniejów wspiera biało-czerwonych. Nie inaczej będzie zapewne w tym roku, ale prezydent nie zjawi się w samym Katarze, czego dowiedział się Rafał Miżejewski z Radia ZET.
- Chodzi o napiętą sytuację w kraju po eksplozji rakiety w Przewodowie i trwającą wojną na Ukrainie. W obliczu tych wydarzeń prezydent chce do minimum ograniczyć wyjazdy zagraniczne, które zmuszałyby go do opuszczenia terytorium RP na dłużej - przekazał stacji radiowej jeden z ministrów.
Jak przypomina Radio ZET, w Katarze może pojawić się premier Mateusz Morawiecki, ale polityk zapowiedział wylot na Półwysep Arabski dopiero w momencie wywalczenia przez polski zespół miejsca w fazie pucharowej. Popularne
Nasi reprezentanci są już w Katarze. Pierwsze spotkanie rozegrają oni we wtorek, kiedy to zmierzą się z Meksykiem. Dwa kolejne mecze czekają ich 26 i 30 listopada, rywalami podopiecznych Czesława Michniewicza będą Arabia Saudyjska oraz Argentyna.











![Złoty But: Harry Kane bez taryfy ulgowej. Pierwszy mecz w 2026 roku od razu z bramką [TOP 15]](img/photos/103089/170x113/harry-kane.jpg)

![Brentford ubiega konkurentów. Sięga po kandydata na następcę Igora Thiago [OFICJALNIE]](img/photos/114424/170x113/kaye-furo.jpg)

![Minął rok, a Raphinha znów z dubletem. FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/114423/170x113/xyz.jpg)



![Złoty But: Harry Kane bez taryfy ulgowej. Pierwszy mecz w 2026 roku od razu z bramką [TOP 15]](img/photos/103089/90x60/harry-kane.jpg)

![Brentford ubiega konkurentów. Sięga po kandydata na następcę Igora Thiago [OFICJALNIE]](img/photos/114424/90x60/kaye-furo.jpg)

![Minął rok, a Raphinha znów z dubletem. FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii [WIDEO]](img/photos/114423/90x60/xyz.jpg)





