Angaż Williana może kosztować Arsenal nawet 35 milionów funtów

Angaż Williana może kosztować Arsenal nawet 35 milionów funtów fot. Arsenal FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Jak policzyło „Daily Mail”, Arsenal, który ogłosił dzisiaj pozyskanie Williana na zasadzie wolnego transferu, w sumie za pobyt Brazylijczyka może zapłacić 35 milionów funtów.

32-latek pierwotnie chciał pozostać na Stamford Bridge, lecz jego ówczesny pracodawca nie chciał się zgodzić na zaoferowanie mu trzyletniej umowy. Problemu z tym nie mieli „Kanonierzy”, którzy nie dość, że pozyskali klasowego gracza, to zrobili to na zasadzie wolnego transferu. To, rzecz jasna, nie oznacza, że nie poniosą żadnych kosztów.

Według „Daily Mail” skrzydłowy na Emirates Stadium będzie zarabiał 220 tysięcy funtów tygodniowo, wliczając do tego wszelkiego rodzaju premie. Oznacza to, że choć Arsenal nie musiał płacić za pozyskanie gracza, jego pobyt w Londynie może kosztować go nawet 35 milionów funtów.

Londyńczycy poinformowali, że umowa zawodnika z Kraju Kawy obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Tymczasem powyższe źródło utrzymuje, że kontrakt zakłada opcję przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy, co tylko pogłębiłoby koszty jego utrzymania w zespole.

To wszystko w momencie rozstania z 55 pracownikami klubu, za co zresztą na jego władze spadła ogromna krytyka ze strony kibiców.

Willian przez siedem ostatnich sezonów był niezwykle ważnym członkiem kadry „The Blues”, z którymi wygrał Ligę Europy, dwa mistrzostwa kraju czy Puchar Anglii. Jego dorobek z minionej kampanii to 47 spotkań, 11 bramek i 9 asyst.

W nowym zespole będzie on występował w koszulce z numerem 12.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy