Ángel Pérez García nie żyje

Ángel Pérez García nie żyje fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ORM Deportes

Ángel Pérez García zmarł w wieku 62 lat po walce z ciężką chorobą. Nie tak dawno odpowiadał za wyniki osiągane przez Piasta Gliwice w Ekstraklasie.

Ta smutna informacja została przekazana przez „ORM Deportes” i jest stopniowo potwierdzana przez hiszpańskich dziennikarzy.

Wspomniane źródło podaje, że sympatyczny szkoleniowiec zmagał się w ostatnich miesiącach z poważną chorobą i tuż po swoich 62 urodzinach zmarł w otoczeniu najbliższych mu osób.

Doświadczony trener jest dobrze znany w naszym kraju za sprawą swojego pobytu w Piaście Gliwice (2014-2015). To za jego rządów w ekipie aktualnego mistrza Polski popularne stały się tzw. „resultados historicos” składające się z prestiżowych wygranych z Cracovią (5:1), Legią Warszawa (3:1) oraz Górnikiem Zabrze (2:1).

Ángel Pérez García po rozstaniu z polską drużyną prowadził jeszcze boliwijski Nacional Potosí, z którym zakończył współpracę w lutym 2018 roku i od tego czasu pozostawał bez pracodawcy. W przeszłości zaliczył jeszcze pobyt na ławce trenerskiej takich klubów jak UD Almería B, Sangonera Atlético, Atlético Ciudad, El-Shorta i New Radiant.

Hiszpan rozpoczął swoją przygodę w zawodzie szkoleniowca w 2004 roku. Przedtem przez czternaście lat można było go podziwiać na krajowych boiskach, gdzie reprezentował barwy takich zespołów jak Real Madryt, Real Murcia oraz Elche CF. Był wystawiany na pozycji obrońcy.

W pierwszej z wymienionych ekip stawiał pierwsze kroki w charakterze piłkarza i pomógł jej sięgnąć po mistrzostwo oraz puchar kraju w sezonie 1979/1980, ale zdecydowanie bardziej znany jest ze swojego pobytu w pozostałych dwóch drużynach, gdzie zanotował w sumie ponad 100 (Elche) i 200 (Real Murcia) gier.

Ángel Pérez García miał na swoim koncie także występy w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii U-18 i U-21.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy