Antoine Griezmann zrównał się z legendą. Brakuje już tylko jednego trafienia

Antoine Griezmann zrównał się z legendą. Brakuje już tylko jednego trafienia fot. Eleven Sports

Antoine Griezmann we wtorkowy wieczór zdobył dwa gole i tym samym współdzieli fotel lidera w klasyfikacji strzelców wszech czasów z legendą Atlético Madryt, Luisem Aragonésem.

Występ francuskiego napastnika miał słodko-gorzki posmak. Atlético miało sprostać wyzwaniu i pokonać przed własną publicznością Getafe, chcąc wrócić na tor zwycięstw w LaLidze.

Wszystko od początku układało się bardzo dobrze. Przed przerwą gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem. W 44. minucie wynik meczu po raz pierwszy zmienił Griezmann.

W drugiej połowie goście potrafili jednak wyrównać stan rywalizacji. Na bohatera wyrósł Borja Mayoral, który ostatecznie uratował punkt ekipie z przedmieść Madrytu.

Griezmann w międzyczasie zanotował trafienie na 3:1, ale ostatecznie to okazało się za mało, aby wygrać. Podopieczni Diego Simeone trzeci raz z rzędu nie zgarnęli kompletu punktów.

To, co jednak bardzo ważne dla kibiców Atlético to nadchodząca zmiana warty w historycznym rankingu.

Były gracz FC Barcelony strzelił dla obecnego klubu 173 gole – tyle samo, ile dotychczasowy lider i legenda „Rojiblancos”, Luis Aragonés.

Jeszcze przed świętami Griezmann stanie przed szansą usamodzielnienia się w klasyfikacji. 23 grudnia madrytczycy przed własną publicznością zmierzą się z Sevillą.

Ten rekord przetrwał niemal pół wieku. 32-latek wyrównał go w dwóch rozdziałach: w latach 2014-2019 i od 2021 do teraz.