Antoni Piechniczek z apelem do Roberta Lewandowskiego: Pamiętaj, że jesteś tylko piłkarzem

Antoni Piechniczek z apelem do Roberta Lewandowskiego: Pamiętaj, że jesteś tylko piłkarzem fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Rmf24.pl

Antoni Piechniczek w rozmowie z RMF24 wypowiedział się na temat odejścia Czesława Michniewicza z reprezentacji Polski, do czego formalnie dojdzie z końcem grudnia. Były trener zwrócił się też bezpośrednio do Roberta Lewandowskiego.

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił decyzję o zakończeniu współpracy z Czesławem Michniewiczem w czwartek. Szkoleniowiec osiągnął wyznaczone przed nim cele, jakimi były: awans na Mistrzostwa Świata, utrzymanie reprezentacji w Dywizji A Ligi Narodów i wyjście z grupy na mundialu, ale nie wystarczyło to, żeby utrzymać posadę.

Jak powiedział prezes federacji Cezary Kulesza: - Aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju.

Antoni Piechniczek przyznał w rozmowie z RMF24, że nowym selekcjonerem powinien znowu zostać rodzimy szkoleniowiec.

- Przecież mamy doświadczenie, że dwóch ostatnich trenerów obcokrajowców to było wielkie nieporozumienie. I znowu chcemy ten sam błąd popełnić. Facet będzie się uczył przez parę miesięcy polskich piłkarzy i polskiej mentalności. (…) Polski powtarzam! To powinien być polski trener, a nie kto inny - powiedział szkoleniowiec, który w 1982 roku zajął z reprezentacją trzecie miejsce na mundialu.

Legendarny trener podkreślił również, że do zwolnienia Michniewicza przyczynili się piłkarze.

- Proszę zwrócić uwagę, że na dobrą sprawę już drugiego trenera zwolnili zawodnicy. Podobnie rzecz miała się z Brzęczkiem, słynne milczenie osiem sekund. Nie wierzę, że Czesław Michniewicz nie miał czegoś, czego mógłby się od niego nauczyć nawet Lewandowski. Robert ma dużą siłę w reprezentacji, gdyby był lojalny, mógłby powiedzieć: zaufajmy selekcjonerowi jeszcze raz. Tego nie zrobił - przyznał Piechniczek, zwracając się bezpośrednio do Lewandowskiego:

- Nie możesz publicznie mówić czegoś takiego, co powiedziałeś parokrotnie, nie możesz gestami zdradzać, co chcesz przekazać. Niestety, pamiętaj, że jesteś tylko piłkarzem. Dwa razy zmieniłeś trenerów reprezentacji Polski, a trener klubowy stoi z boku i się patrzy. I dojdzie do wniosku „ja ciebie szybciej skasuję niż ty mnie”. Nie wiadomo, co będzie za pół roku, za półtora w Barcelonie. Wtedy rachunki zostaną wyrównane (całość TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy