Arbeloa wkracza do świata e-sportu

Arbeloa wkracza do świata e-sportu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Arbeloa | Mundo Deportivo

Álvaro Arbeloa związał się z jedną z drużyn e-sportowych.

Rosnący w siłę e-sport budzi niemałe kontrowersje wśród sympatyków tradycyjnego sportu, ale korzyści z nowej aktywności dostrzega coraz więcej klubów. Coraz więcej drużyn decyduje się na podpisanie kontraktów z profesjonalnymi graczami, którzy reprezentują później na turniejach konkretne barwy klubowe. Swoją szansę w tej branży dostrzegł również Arbeloa.

Kilka miesięcy temu Hiszpan ogłosił zakończenie butów na kołku. Teraz wraca do świata sportu, lecz tym razem w jego elektronicznej odsłonie. 35-latek potwierdził informacje, które przejawiały się w mediach od dłuższego czasu - były piłkarz związał się oficjalnie z ekipą Origen.

Były piłkarz udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie w koszulce „nowego klubu”, na wzór prezentacji nowych nabytków klubów piłkarskich. Na ten moment wątpliwe jednak, by Arbeloa miał zostać profesjonalnym graczem. Jego rola w Origen na razie nie została potwierdzona, ale „Mundo Deportivo” donosi, iż niektóre osoby z otoczenia zespołu zdążyły się już zdystansować od całej sprawy i twierdzą, iż były gracz Realu Madryt został jedynie inwestorem.

Origen to hiszpańska drużyna założona w 2014 roku i występująca w turniejach gry League of Legends. W ostatnim czasie snuje ona ambitne plany i poszukuje najlepszych zawodników, którzy pomogą osiągnąć jej jak najwięcej. Już teraz udało się dokonać kilku wzmocnień, a nowi inwestorzy mają ułatwić przeprowadzenie kolejnych.

Arbeloa jest wychowankiem Realu Saragossa, ale w wieku 18 lat trafił do akademii Realu Madryt. Obrońca szybko wspinał się po kolejnych szczeblach rozwoju, ale nie udało mu się przebić do pierwszego składu. W 2006 roku przeniósł się do Deportivo La Coruña, z którego po sezonie trafił do Liverpoolu. Tam zaprezentował się na tyle dobrze, że ponownie postawili na niego „Królewscy”. Po rozegraniu 266 spotkań powrócił do Premier League, lecz przygoda z West Hamem nie była dla obrońcy udana. Strony rozwiązały umowę, a zawodnik zawiesił buty na kołku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy