Arka Gdynia otwiera zimowe okno. Pozyskała napastnika [OFICJALNIE]

Arka Gdynia otwiera zimowe okno. Pozyskała napastnika [OFICJALNIE] fot. Arka Gdynia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia ogłosiła pozyskanie 22-letniego Luana Capanniego.

Luan Capanni podpisał z Arką Gdynia kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Do klubu z Trójmiasta przeszedł na zasadzie transferu definitywnego.

Urodzony w São Paulo Capanni jako junior był związany z Corinthians i Flamengo. W 2018 roku wypatrzyło go Lazio, w którego barwach błyszczał w zespole Primavery, a także zadebiutował w Serie A. Występ z Torino był jego jedynym na najwyższym włoskim szczeblu.

Z Rzymu napastnik przeniósł się do Milanu, gdzie znowu dobrze prezentował się w Primaverze. W Mediolanie nie zadebiutował w pierwszej drużynie, a „Rossoneri” regularnie wypożyczali go do innych drużyn. Brazylijczyk z włoskim paszportem grał na tej zasadzie w Racingu Santander, Viterbese, Grosseto oraz Estreli Amadora. W tej ostatniej spędził kilka minionych miesięcy, czterokrotnie pojawiając się na murawie w drugiej lidze portugalskiej.

- Stale szukamy nowych możliwości transferowych, które są w zasięgu finansowym i sportowym Arki. W przypadku tego transferu dodatkowo cieszy fakt, że Luan jest ciągle rozwojowym zawodnikiem. Na takich piłkarzy chcemy stawiać w Gdyni - powiedział Michał Kołakowski, prezes Arki.

To pierwszy zimowy transfer gdyńskiego klubu, który zajmuje szóste miejsce w tabeli I ligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy