Arka Gdynia walczy o Ekstraklasę. Efektowne zwycięstwo tuż przed hitem

Łukasz Grzywaczyk

Arka Gdynia dzięki wygranej 5:1 nad Stalą Rzeszów stała się liderem I ligi z 40 punktami na koncie.

W niedzielne popołudnie „Arkowcy” podejmowali u siebie zajmującą 13. pozycję w lidze Stal Rzeszów. To właśnie drużyna przyjezdnych otworzyła wynik meczu - na listę strzelców wpisał się Sebastien Thill, który w 18. minucie wykorzystał rzut karny.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać - jeszcze pod koniec pierwszej szybkie dwa ciosy wyprowadzili Martin Dobrotka oraz Karol Czubak, dając swojej drużynie kolejno remis, a później prowadzenie. Przy obu bramkach asysty zaliczał lewy obrońca Arki Dawid Gojny.

Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Karol Czubak, dla którego był to drugi gol w tym spotkaniu. W 66. minucie ukarany czerwoną kartką został Milan Šimčák, zawodnik Stali Rzeszów.

Gra w przewadze pozwoliła „Żółto-Niebieskim” na więcej swobody, co kilkanaście minut później wykorzystał Alassane Sidibe.

Dla 21-latka był to pierwszy gol dla Arki, do której dołączył zimą z młodzieżowej drużyny Atalanty.

Na dwie minuty przed końcem wynik meczu ustalił Hubert Turski.

Gdyński klub dzięki wygranej 5:1 zajął pierwszą pozycję w I lidze, co przybliża go do awansu do Ekstraklasy.

Arka z 40 punktami w następnej kolejce zmierzy się z GKS-em Tychy - drugą drużyną ligi. Starcie to będzie niewątpliwe hitem, gdyż GKS ma na koncie tyle samo oczek co „Arkowcy”, a jego potencjalna wygrana, zapewni im fotel lidera.

Rywalizacja o Ekstraklasę potrwa jednak jeszcze wiele tygodni, bo dziewiąty Górnik Łęczna traci do lidera wciąż zaledwie dziewięć punktów.

Więcej na temat: Arka Gdynia Stal Rzeszów Polska

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Maciej Skorża otrzymał hitową propozycję Maciej Skorża otrzymał hitową propozycję Jan Urban na radarze polskiego klubu. „Jedyny” taki na liście Jan Urban na radarze polskiego klubu. „Jedyny” taki na liście Jest rewelacją w FC Barcelonie, w 2023 roku odrzucił go Raków Częstochowa. „Nie przeszedł weryfikacji” Jest rewelacją w FC Barcelonie, w 2023 roku odrzucił go Raków Częstochowa. „Nie przeszedł weryfikacji” To jest naprawdę możliwe! Kosta Runjaić „bardzo mocnym” kandydatem klubu z Ekstraklasy To jest naprawdę możliwe! Kosta Runjaić „bardzo mocnym” kandydatem klubu z Ekstraklasy „Nie traktujmy go jak dziecko specjalnej troski”. Ekspert bezwzględny dla gracza Legii Warszawa „Nie traktujmy go jak dziecko specjalnej troski”. Ekspert bezwzględny dla gracza Legii Warszawa Warta Poznań wybrała nowego trenera. To on zastąpi Dawida Szulczka Warta Poznań wybrała nowego trenera. To on zastąpi Dawida Szulczka Kibice nie wejdą na stadion podczas finału Pucharu Polski?! „Nie ma optymistycznych prognoz” Kibice nie wejdą na stadion podczas finału Pucharu Polski?! „Nie ma optymistycznych prognoz”