Arkadiusz Milik nareszcie wrócił do gry po kontuzji

Arkadiusz Milik nareszcie wrócił do gry po kontuzji fot. Adil Benayache/SIPA/PressFocus

Arkadiusz Milik pojawił się na boisku po raz pierwszy od remisu Polaków ze Szkotami w meczu towarzyskim (1-1). Napastnik otrzymał swoje minuty w wygranym przez Olympique Marsylię starciu przeciwko FC Nantes (3-2).

Przy okazji marcowego meczu towarzyskiego, w którym to Polska mierzyła się ze Szkocją (1-1), kontuzji doznał Arkadiusz Milik. Napastnik po kilkunastu minutach nie był w stanie kontynuować gry i został przez Czesława Michniewicza zmieniony.

Następnie udał się na szczegółowe badania, a te wykazały, że w jego przypadku doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda. Od tamtej pory był on wyłączony z rywalizacji.

Rekonwalescencja nieco się przedłużyła, ale w środę mogliśmy w końcu ujrzeć zawodnika w oficjalnym spotkaniu. Pojawił się on na placu gry przy okazji starcia Olympique Marsylia z FC Nantes. W 69. minucie zmienił Cédrica Bakambu.

Choć wielkiej furory nie zrobił, to debiut po kontuzji ma już za sobą. Jego zespół pokonał rywala w stosunku 3-1 i wykonał niezwykle ważny krok w kierunku kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Sam Milik natomiast otrzymał w doliczonym czasie gry żółtą kartkę.

28-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 32 mecze. Strzelił w nich 20 goli i zanotował asystę.