Arsenal bez przełomu w sprawie Parteya

Arsenal bez przełomu w sprawie Parteya fot. Thomas Partey I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano (Twitter)

Arsenal nie doszedł w dalszym ciągu do porozumienia z Atlético Madryt w kwestii sprowadzenia Thomasa Parteya - przekonuje Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Kanonierów” wytypowali reprezentanta Ghany jako jeden ze swoich głównych celów na nadchodzące letnie okno transferowe.

Stało się tak za sprawą pojawienia się w klubie Mikela Artety. Hiszpański szkoleniowiec jest zwolennikiem talentu prezentowanego przez defensywnego pomocnika i upatruje w nim jednego z liderów środka pola w prowadzonej przez siebie drużynie.

Atlético Madryt nie spogląda jednak przychylnym okiem na możliwość przedwczesnego zakończenia współpracy z 27-letnim zawodnikiem i najchętniej przedłużyłoby kontrakt ze swoim wychowankiem na dużo lepszych dla niego warunkach.

Thomas Partey wstrzymuje się z podjęciem jakiejkolwiek decyzji na temat najbliższej przyszłości i czeka na dalszy rozwój rozmów pomiędzy oboma klubami.

Fabrizio Romano przekonuje, że te nie posuwają się do przodu, ponieważ dotychczasowa propozycja zespołu z Londynu opiewająca na 25 milionów euro i jednego ze swoich graczy nie zadowala „Los Rojiblancos”, którzy w dalszym ciągu obstają przy tym, że Ghańczyk może opuścić Wanda Metropolitano tylko za sprawą aktywacji klauzuli wykupu opiewającej na 50 milionów euro.

Arsenal nie zamierza wykładać takiej sumy na zakontraktowanie defensywnego pomocnika i miał o tym już poinformować Atlético Madryt, co ma jednoznacznie wskazywać na to, że obie drużyny nie osiągną porozumienia w kwestii transferu Parteya i ten w efekcie niemal na pewno nie trafi w najbliższych tygodniach do „Kanonierów”.

27-letni zawodnik wystąpił do tej pory w 185 spotkaniach hiszpańskiego zespołu, w których zdobył 16 bramek oraz zanotował 12 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy