Arsenal chce wzmocnić defensywę. Kierunek Bundesliga!

Arsenal chce wzmocnić defensywę. Kierunek Bundesliga! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Klub z Londynu zamierza pozyskać przynajmniej jednego nowego obrońcę przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.

Liczne problemy zdrowotne oraz nie najwyższa forma prezentowana przez poszczególnych piłkarzy stwarza Unaiowi Emery'emy olbrzymie problemy z zestawieniem optymalnej linii defensywnej „Kanonierów” w trwających rozgrywkach.

Przedstawiciele zespołu wyciągnęli już wnioski z zaistniałej sytuacji i planują w trakcie letniego okienka transferowego wzmocnić tę formację.

Wysłannicy angielskiej drużyny już od pewnego czasu obserwują poszczególnych zawodników. „Bild” przekonuje, że jednym z nich jest między innymi Ibrahima Konaté z RB Lipsk.

Młodzieżowy reprezentant Francji przeniósł się do niemieckiego klubu przed startem poprzedniego sezonu z Sochaux i szybko zaczął odgrywać jedną z ważniejszych ról w szeregach „Byków”, dla których rozegrał w sumie 47 meczów i zdobył w nich trzy gole - wszystkie w trwających rozgrywkach.

Środkowy obrońca zbiera bardzo dobre recenzje za swoje występy na poziomie Bundesligi i dzięki temu znalazł się pod obserwacją także dwóch innych londyńskich drużyn - Chelsea oraz West Hamu United.

Na chwilę obecną trudno jednak przypuszczać, aby przedstawiciele ekipy z Lipska zgodzili się na sprzedaż 19-letniego zawodnika z ważnym kontraktem do końca czerwca 2023 roku, ponieważ więcej zespołów wyraża poważniejsze zainteresowanie jego rodakiem i partnerem ze środka defensywy - Dayotem Upamecano, którego umowa z klubem wygasa po sezonie 2020/2021.

Być może Arsenal przy ewentualnych negocjacjach z klubem z Niemiec będzie chciał wykorzystać osobę Smitha Rowe'a. Jeden z najbardziej utalentowanych graczy „Kanonierów” tuż przed końcem zimowego okienka transferowego przeniósł się do „Byków” na zasadzie półrocznego wypożyczenia (więcej - TUTAJ).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy