Arsenal i Borussia Dortmund dogadały warunki transferu. Wybór należy do piłkarza

Arsenal i Borussia Dortmund dogadały warunki transferu. Wybór należy do piłkarza
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Guillermo Rai [TheAthletic.com]

Arsenal jest blisko pozyskania Ivána Fresnedy z Realu Valladolid, chociaż w grze o jego podpis pozostaje jeszcze jeden klub - pisze Guillermo Rai na łamach TheAthletic.com.

Iván Fresneda nie dysponuje dużym doświadczeniem wśród seniorów. W lidze hiszpańskiej 20-latek rozegrał dopiero 10 meczów, ale nie przeszkodziło to w tym, by zainteresowały się nim większe kluby.

W tym gronie znalazł się Arsenal, który przeszedł do konkretnych rozmów z Realem Valladolid w sprawie młodego piłkarza. Jak donosi Guillermo Rai, „Kanonierzy” osiągnęli porozumienie na poziomie około 15 milionów euro. Konsensus zakłada pozostanie bocznego obrońcy w aktualnym zespole na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

Dogadać się z Realem, prawdopodobnie na tych samych warunkach, miała też Borussia Dortmund. Wybór nowego klubu będzie należał teraz do zawodnika.

„Fresneda bardzo polega na swoich zdolnościach technicznych, wyróżnia się dobrą kontrolą piłki i umiejętnościami w ataku, rzadko okazując słabość w zadaniach obronnych” - opisuje gracza Rai.

W kierunku reprezentanta Hiszpanii juniorów (występy w kadrach do lat 18 i 19) spoglądało również Newcastle United, ale wszystko wskazuje na to, że nie uczestniczy już w rywalizacji o jego transfer. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy