Arsenal i Leicester walczą o włoski talent

Arsenal i Leicester walczą o włoski talent
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TUTTOmercatoWEB.com

Arsenal i Leicester City zabiegają o względy Samuele Ricciego - informuje TUTTOmercatoWEB.com.

Choć sezon ligowy wkracza w decydującą fazę, to niektóre ekipy powoli przymierzają się do letnich zakupów. Do tej grupy zaliczają się między innymi Arsenal oraz Leicester City.

W notesach skautów obu tych ekip znalazł się Samuele Ricci. Włoch, który jest wychowankiem Empoli, świetnie spisuje się na zapleczu włoskiej ekstraklasy.

Jeśli chodzi o te rozgrywki, to niespodziewanie stał on się liderem swojej drużyny. Z tego powodu mówi się o nim też w kontekście przenosin do Serie A.

Jego otoczenia kontaktowało się jednak do tej pory z dwoma wspomnianymi klubami z Wysp Brytyjskich. Zarówno Arsenal, jak i Leicester są mocno zainteresowane tym zawodnikiem i badały w ostatnich tygodniach jego sytuację.

Na przeszkodzie całej transakcji mogą stanąć jednak przepisy związane z Brexitem. Ricci nie ma na swoim koncie występów w dorosłej kadrze Włoch, co stanowi spory problem. Na razie więc poszukiwany jest sposób, który pozwoli obejść obowiązujące zasady.

Środkowy pomocnik rozegrał w trwającym sezonie 32 mecze. W tym czasie strzelił dwie bramki oraz zanotował cztery asysty.

Kontrakt wiąże go z Empoli do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy