Arsenal już o krok od pozyskania nowego bramkarza

Arsenal już o krok od pozyskania nowego bramkarza
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Taylor Twellman

Arsenal jest już blisko sfinalizowania letniego transferu Matta Turnera z New England Revolution – informuje Taylor Twellman.

„Kanonierzy” zaskoczyli wyborem nowego bramkarza. Z klubem najprawdopodobniej pożegna się Bernd Leno, który na dobre stracił miejsce w składzie na rzecz Aarona Ramsdale’a. W lecie zastąpić ma go Matt Turner z New England Revolution.

Jak informuje Taylor Twellman, między zawodnikiem a angielskim klubem zostały już uzgodnione warunki kontraktu. Do ogłoszenia letniego transferu pozostało ustalenie drobnych szczegółów.

Kwota transakcji Amerykanina będzie zbliżona do pieniędzy otrzymanych za Zacka Steffena od Manchesteru City. Columbus Crew zainkasowało wówczas siedem milionów euro plus trzy miliony euro bonusu.

27-latek całą dotychczasową karierę spędził w Stanach Zjednoczonych. Od marca 2016 roku reprezentuje barwy New England Revolution. Początkowo nie mógł wywalczyć miejsca w składzie, przez co dwukrotnie wypożyczano go do Richmond Kickers.

Później Turner został podstawowym bramkarzem zespołu. W sumie dla New England Revolution wystąpił w 106 meczach, a w 23 z nich zachował czyste konto.

W zakończonym już sezonie Major League Soccer Amerykanin zagrał w 28 spotkaniach i zasłużył na miano jednego z najlepszych bramkarzy w całej lidze. Jego drużyna dostała się do play-offów, gdzie uległa New York City FC.

Turner pełni rolę podstawowego golkipera w narodowej kadrze. Barwy reprezentacji Stanów Zjednoczonych przywdziewał do tej pory trzynaście razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy