Arsenal ma problem. Obrońca przeszedł operację i zakończył sezon [OFICJALNIE]

Arsenal ma problem. Obrońca przeszedł operację i zakończył sezon [OFICJALNIE] fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Arsenal

Arsenal ma problem, bo Takehiro Tomiyasu doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z gry do końca sezonu.

Arsenal to rewelacja tego sezonu Premier League, która na obecnym etapie przewodzi tabeli. Po odpadnięciu z Ligi Europy podopieczni Mikela Artety mogą skupić się na walce w lidze angielskiej.

Nie obywa się jednak bez problemów, bo klub poinformował we wtorkowe popołudnie o poważnej kontuzji Takehiro Tomiyasu.

W przypadku Japończyka pojawiły się problemy z prawym kolanem przy okazji starcia przeciwko Sportingowi w europejskich puchrach.

Najpierw przeszedł on zatem szczegółowe badania, a później trafił na stół operacyjny. Za nim udany zabieg.

Arsenal poinformował, że dla 24-latka sezon 2022/2023 dobiegł już końca.

„Wszyscy w klubie będą teraz ciężko pracować, aby Tomiyasu mógł dołączyć do zespołu w trakcie przedsezonowego obozu przygotowawczego” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Kontuzja prawego defensora to dla Mikela Artety spory cios, bo choć ostatnio Japończyk grywał rzadziej, to w tym sezonie ma już na swoim koncie łącznie 31 występów. Jego dorobek to dwie asysty.

Dużym atutem gracza był fakt, że mógł on obsadzić nie tylko prawą, ale i lewą stronę obrony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy