Arsenal zainteresowany gwiazdą Szachtara

Arsenal zainteresowany gwiazdą Szachtara fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Manor Solomon z Szachtara Donieck jest uważnie obserwowany przez wysłanników Arsenalu - przekonuje „The Guardian”.

Przedstawiciele „Kanonierów” rozglądają się na rynku za wartościowymi i obiecującymi zawodnikami mogącymi w niedalekim czasie wzmocnić ich szeregi.

Wśród nich ma znajdować się między innymi Manor Solomon z Szachtara Donieck. Utalentowany skrzydłowy trafił do ukraińskiego klubu za sześć milionów euro z Maccabi Petach Tikwa w styczniu 2019 roku i od tego czasu zaczyna stopniowo odgrywać coraz istotniejszą rolę w drużynie zza naszej wschodniej granicy.

W minionych tygodniach dał między innymi próbkę drzemiących w nim dużych umiejętności w dwumeczu z Realem Madryt (3:2, 2:0) w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w którym to dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W sumie 21-latek może pochwalić się pięcioma zdobytymi bramkami oraz jedną zaliczoną asystą w 17 występach w tym sezonie.

Dziennikarze „The Guardian” uważają, że Arsenal nawiązał już kontakt z otoczeniem reprezentanta Izraela i ma być w optymistyczny sposób nastawiony do podjęcia ewentualnych konkretnych kroków zmierzających do jego pozyskania przed startem nowych rozgrywek.

Obecne porozumienia Solomona z Szachtarem Donieck obowiązuje do końca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy